Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Více než devadesát závodníků na startu v Sosnové

24.06.2015 | Autor: Petr Šulčík
Více než devadesát závodníků na startu v Sosnové
Nechybí ani sedmnáct vozů divize SuperCars.

Následující víkend 27. a 28. června je v Global Assistance Racing Aréně v Sosnové u České Lípy vyhrazený pro evropskou sérii rallycrossu pod názvem RCE - MOGUL Rallycross Challenge Europe. Pořadatelům prvního z letošních závodů této evropské trofeje se sešlo více než devadesát přihlášek a diváci se tedy rozhodně nebudou nudit. Pestré mezinárodní pole obsahuje například 17 vozů nejsilnější kategorie Supercars, která je divácky nejvděčnější. Mezi přihlášenými nechybí například rychlí Rusové Oleg Grishin se Škodou Fabia MK2 nebo Roman Stepanenko s Citroënem C4. Kromě jiného potěší určitě i účast rallycrossového matadora z Maďarska Aloise Höllera s Fordem Focus nebo dravého Maxe Puchera z Rakouska. Diváky souboje v rozjížďkách i finálových jízdách těchto monster na čtyřech kolech jistě dostanou do varu.

RCE 2014 - Česko

Během příjemného počasí počínajícího letního období, které je na víkend do Sosnové slibováno meteorology, si diváci na autodromu užijí také souboje v nabité třídě Super 1600, kde je stejně jako u Supercars přihlášeno sedmnáct jezdců. Jak je již dobrým zvykem, tak právě mezi S1600 se odehrávají ty největší souboje na trati. Budou se jich účastnit i dva zástupci z České republiky, kterými jsou Václav Veverka s Peugeotem 208 S16 a Zdeněk Kučera se Škodou Fabia. Kategorie Supertouringcars + o víkendu v Sosnové nabídne deset účastníků, kde budou nejspíše hrát prim rychlí Belgičané s automobily Volvo. Nejpočetněji bude v Sosnové při RCE - MOGUL Rallycross Challenge Europe zastoupena kategorie Supertouringcars – kde je přihlášeno celkem dvacet závodníků. Horkým želízkem v ohni by mohl být český reprezentant Roman Častoral s Opem Astra G OPC, kterého z českých závodníků doplní ještě Jakub Bittman s Peugeotem 206 maxi, Ondřej Havlík s Peugeotem 205 maxi a Jan Ratajský se Škodou Felicia. Perličkou bude start Rakušana Dietera Ekkerta s poněkud exotickým vozem VW Brouk. Celkem čtyři automobily se objeví ve třídě National 1600, ale mezi historickými rallycrossovými vozy to bude hned 11 účastníků. Dvanáct hbitých kartů se představí na startu samostatného závodu MASCOM Cupu a diváci již dobře vědí, že právě na tyto jízdy je třeba upnout svou pozornost, protože se zde závodí na ostří nože.

Nedělní program RCE - MOGUL Rallycross Challenge Europe

08:00 – 08:50 Warm Up (2 kola) – všechny divize

09:00 Začátek první série rozjížděk – RCE + FIA Zóna

10:15 Začátek druhé série rozjížděk – vložený závod

11:00 Začátek druhé série rozjížděk – RCE + FIA Zóna

13:00 Začátek třetí série rozjížděk – vložený závod

13:45 Začátek třetí série rozjížděk – RCE + FIA Zóna

15:30 Semifinále

16:30 Finále

17:30 Vyhlášení výsledků – stupně vítězů na závodišti

Vstupenky na sobotní i nedělní program budou k prodeji na kasách Autodromu sosnová v cenách za 100,- Kč pro sobotní program a za 150,- Kč na nedělní program.

Seznam přihlášených jezdců

Více informací o Rallycross Europe Challenge se dozvíte na www.rcchallenge.eu a na www.autodrom.cz

text: Petr Eliáš