Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

V Sosnové vše připraveno na létající dakaráky

25.03.2016 | Autor: Petr Šulčík
V Sosnové vše připraveno na létající dakaráky
Na autodromu v Sosnové je připravena trať se šesti skoky, kde v neděli pojedou účastníci Mogul Dakar Setkání.

Autodrom v Sosnové u České Lípy už je plně připraven na nevšední akci, kdy se v jeho prostorách nebudou prohánět ani tradiční motokáry, ani motorky ze Supermota, ale tísícikoňová monstra dakarských kamionů. V neděli 27. března se tady totiž odehraje MOGUL Dakar Setkání kde se představí největší české týmy, které se zúčastňují Rally Dakar. Celkem tři kamiony přiveze Tatra Buggyra Racing a za volanty soutěžních speciálů se objeví Martin Kolomý a David Vršecký. Pro Vršeckého to bude současně poslední příležitost se divákům ukázat za volantem okruhového závodního kamionu, který do Sosnové přiveze a na trati divákům také ukáže. Dvojnásobný evropský šampión v závodech trucků na okruzích se rozhodl ukončit svou úspěšnou kariéru závodníka na okruzích a chce se více věnovat své pozici konstruktéra závodních kamionů a testovacího jezdce pro Dakar. Dva závodní kamiony a velký doprovod do Sosnové přiveze také KM Racing a za volanty atraktivních LIAZů se představí Martin Macík a Vlastimil Vildman. Dalším závodním kamionem v Sosnové bude zajímavý MAN 4x4 týmu Offroadsport za jehož volantem bude Robert Randýsek a s automobily se představí Tomáš Ouředníček s Pavlem Vaculíkem v Hummeru H3 a Dušan Randýsek v buggy Arctic Cat. V Sosnové ale nebudou chybět ani dakarští motorkáři a i momentálně zraněný nejrychlejší Čech na dakarské motorce Ondřej Klymčiw. Diváci v neděli ale kromě dakarských závodníků uvidí i závody soutěžních aut při Jarním Setkání mistrů, kterým vyvrcholí letošní ročník závodů série MOGUL driving cup. Připravena je také drifterská show, která dokonale zakouří sosnovský autodrom i jeho přilehlé okolí.

Předzvěstí dakarského programu v Sosnové bude v sobotu odpoledne odhalení pomníčku u hlavní silnice I/9 v blízkosti autodromu Sosnová, kde bohužel v roce 2001 přišel o život Ing. Radek Fencl, člen posádky závodního LIAZu s číslem 627, který v roce 1985 jako jeden z prvních Čechů zdolal Rallye – Paris – Dakar. Umístění pomníčku inicioval a odhalení se zúčastní legenda českého motorsportu a kolega Ing. Radka Fencla z posádky závodní LIAZky, Jiří Moskal. Ten se spolu s dalšími dakaristy objeví v sobotu večer od 19:30 na velké besedě v KD Crystal v České Lípě a bude návštěvníkům popisovat, jak to dřív na této slavné rally chodilo. Ze současných dakaristů se besedy zúčastní Martin Kolomý a David Vršecký z týmu Buggyra, Martin Macík z týmu KM Racing, Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík z Ultimate Dakar týmu, spolujezdec Aleše Lopraise z roku 2012, slavný dakarský fotograf Petr Lusk a dakarský novinář Jan Říha z Českého rozhlasu. Pokud to nemáte do České Lípy daleko, určitě se zastavte. Beseda v téhle sestavě je výjimečná záležitost a navíc se díky partnerům autodromu Sosnová podařilo zajistit, že je vstup pro diváky zdarma.

Nedělní program MOGUL Dakar Setkání a Jarního Setkání mistrů začíná v 8:00 otevřením autodromu pro veřejnost a konec dne, kterým se prolínají jízdy dakarské techniky a souboje rally dvojic Jarního Setkání mistrů, je plánovaný na 16:00. Od 12:45 proběhne velká autogramiáda účastníků Rally Dakar a během dne si budete moci zakoupit týmové oblečení, suvenýry a i knihy s tématikou Rally Dakar. Celodenní vstup na nedělní program činí 150,- Kč a děti do 10 let mají vstup zdarma. V areálu bude možnost zakoupit si teplé i studené občerstvení. Diváci budou mít přístup do servisní zóny a na všechny tribuny autodromu bez rozdílu. Bude umožněn přístup i do offroadové – severní části autodromu se skoky, kde ale divákům doporučujeme použít obuv, která snese bláto, které zde i přes očekávané pěkné nedělní počasí může být.

Setkání Dakar 2016

Setkání Dakar 2016

Setkání Dakar 2016

Setkání Dakar 2016

Více informací najdete na www.autodrom.cz a na facebooku Autodrom Sosnová.

text: Petr Eliáš