Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

V Přerově se létalo jako v Planici

22.06.2011 | Autor: Petr Šulčík
V Přerově se létalo jako v Planici
Pojďte se společně s námi podívat jak se závodilo v Masconcupu o uplynulém víkendu v Přerově.

A co že má slovinský závod v letech na lyžích společného s kartocrossem a s Přerovem?! No přeci velký skok, na kterém jen ti nejodvážnější podrží své stroje a poté plachtí vzduchem a následně dopadnou. Zatímco v Planici je rekordmanem norský  Bjørn Einar Romøren, v Přerově drží po tomto víkendu jednoznačný prim Jan Kuneš. Pojďme ale hezky od začátku.

Již první měřené výsledky naznačily, kohože máme očekávat v čele již čtvrtého závodu Mascomcupu 2011. Jirka Havelka ujel všem jezdcům o více jak sekundu a po prvních měřených trénicích se usadil na prvním místě.  Druhý skončil Pavel Koutný a třetí čas zajel Jan Kuneš.

Druhé měřené tréninky znamenaly konec pro Jiřího Havelku, jež velice tvrdě havaroval v zatáčce pod „mamutem“ a musel být hospitalizovaný v nemocnici s naštíplým obratlem a pohmožděnými žebry. Jirkovi jsem dneska volal, je v pořádku a zítra ho čeká důkladné vyšetření a magnetická rezonance, tak doufejme, že vše dopadne dobře a Jirku na závodech uvidíme co nejdříve. Paradoxně Jirkův čas z první rozjížďky stačil na první místo a Jirka vlastně ani do tohoto druhého „měřáku“ nemusel nastupovat.

Kartcross 2011 - Přerov

Druhý smolař, Jan Kuneš zajel v druhém měřeném tréninku celkově druhý čas, ale jak jistě víte, při nájezdu na mamutí skok neodhal svou rychlost a po dopadu se jeho speciál začal nekontrolovatelně kutálet všemi směry. Jan z auta naštěstí vylezl bez následků, i když byl poměrně hodně pomlácený a otřesený. První dva jezdci měřených tréninku byli tedy mimo závod a počet posádek, startujících v neděli, se zastavil na počtu 9.

Po propršené noci se jezdci vydali do prvních rozjížděk. Blátivá trať nejvíce vyhovovala evropskému jezdci rallycrossu Pavlovi Koutnému. Ten vystřelil ze startovní čáry jako raketoplán Discovery a první rozjížďku vyhrál s náskokem 3,19 sekundy. Druhé místo vybojoval Ondřej Šlechta a pro třetí místo si dojel Sláva  Ducháček.

Druhá rozjížďka se již jela na „suchém“ podkladu. Deštivé počasí a následné průjezdy vozů trať poměrně hodně poničily a tak jezdci této kategorie neměli na růžích ustláno. Nejlépe odstartoval opět Pavel Koutný, ale již ve druhém kole se do vedení dostává Ondra Šlechta a Pavla odsunuje z druhého na třetí místo Sláva Ducháček. Na předních místech se již nic dramatického nestalo a jezdci i v tomto pořadí proťali cílovou fotobuňku.

V třetí rozjížďce a zvítězil Ondřej Šlechta, druhý dojel Sláva Ducháček a jako třetí stále se zrychlující Jiří Rezek.

Kartcross 2011 - Přerov

Finálové jízdy slibovaly zajímavou podívanou, první „lajna“ v pořadí Šlechta, Ducháček, Koutný, Rezek a Balatka. 3..2..1.. start a jako první vjel do pravé zatáčky Šlechta následovaný Koutným a Ducháčkem. Bohužel hned v druhém kole napodobil své sobotní „kolegy“ Vladimír Balatka. Po tvrdém nárazu do valu při nájezdu do poslední levé dvojzatáčky skončil jeho kartcrossový speciál v kotrmelcích. Vladimír vylezl v pořádku, což se rozhodně nedalo říci o jeho vozu, který nebyl schopen dále pokračovat a musel být z tratě odtažen.

V opakované jízdě se opět ujal vedení Ondřej Šlechta, následovaný Slávou Ducháčkem a třetím Pavlem Koutným. Ondřej si bez problému dojel pro první místo a upevnil celkové první místo v Mascomcupu 2011. Na druhém místě skončil po tvrdém souboji Pavel Koutný a na třetím místě dojel Sláva Ducháček.

Velice dramatický závod je tedy za námi. Jirkovi Havelkovi přeji brzké uzdravení a s ostatními se budu těšit již 16. -17. července v Přibicích nedaleko Brna.