Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

V Norsku vede Timmy Hansen, Jan Černý druhý

13.08.2022 | Autor: Petr Šulčík
V Norsku vede Timmy Hansen, Jan Černý druhý
Švédský jezdec Timmy Hansen je ve vedení prvního závodu mistrovství světa v Norsku. Jan Černý je na druhém místě evropského šampionátu divize Euro RX3.

První dvě rozjížďky má za sebou první letošní závod mistrovství světa, kde poprvé odstartovala elektrická auta. Úvod se nejlépe vydařil Timmy Hansenovi, který vede před Johanem Kristofferssonem a Kevinem Hansenem. Je vidět, že elektrické vozy jsou velmi výkonné, na týmy ale ještě čeká hodně práce v otázce správného nastavení. V mistrovství Evropy divize Euro RX1 vede vítěz dvou předchozích závodů Anton Marklund před Fraserem McConnellem a Andreasem Bakkerudem. Jan Černý dokázal vyhrát úvodní rozjížďku a po prvním dnu je na druhém místě za Kobe Pauwelsem. Třetí je Marius Solberg Hansen. Jiřímu Šustovi se nedařilo a po dvou rozjížďkách je desátý. O jednu příčku před ním je Dominik Senegacnik startující za český tým KRTZ motorsport. V kategorii RX2e vyhrál obě rozjížďky Belgičan Victor Vranckx.