Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

V Nizozemsku se hrála česká hymna

19.08.2013 | Autor: Petr Šulčík
V Nizozemsku se hrála česká hymna
Podobně jako v předchozím závodě v Belgii se českým jezdcům dařilo také v Nizozemí.

Stejně jako o minulém víkendu v Belgii, mělo Česko i na dalším závodu seriálu RCE trojnásobné zastoupení na stupních vítězů. V divizi SuperCars obsadil za vítězným Patrickem Van Mechelenem druhé místo Pavel Koutný. V divizi Super 1600 zvítězil Stanislav Šusta před Václavem Veverkou. V kategorii TouringCars se radoval dánský jezdec Jakob Teil Hansen. Úvod druhého dne zkomplikoval jezdcům déšt. Naštěstí se nevyplnila předpověď a trať v dalších jízdách zůstala suchá.

Souboj pokračuje

Nejméně obsazenou divizí byla na nizozemském pokračovaní RCE divize SuperCars. Na start se postavilo pouze sedm jezdců, tentokrát startovali také Belgičané Coox a Schevenneels. Nic to ovšem neměnilo na tom, že o letošním titulu v tomto šampionátu se rozhodne mezi dvojicí Patrick Van Mechelen a Pavel Koutný. Náš jezdec vyhrál druhou a třetí rozjížďku, čímž si zajistil první místo na startu finále. Van Mechelen měl ovšem ze třetího místa také výborný start a do první zatáčky finále najížděli oba konkurenti bok po boku. Nakonec se vpředu usadil Van Mechelen. Změnu nepřinesly ani průjezdy joker lapem. "Do první zatáčky jsem najížděli téměř stejně, na motor mě ovšem Van Mechelen předjel. Rozhodne tak až domácí závod v Sosnové," řekl Pavel Koutný. Český jezdec je v nevýhodě, protože oproti Van Mechelenovi bude jeden výsledek škrtat. Třetí místo obsadil domácí Marcel Ottink. Jochen Coox se v průběhu třetí rozjížďky spolu se Scheveneenlsem a Schomakerem zapletl do kolize. Scheveneels byl z rozjíždky vyloučen, Coox a Schomaker to odnesli poškozením svých vozů. Do finále ovšem všichni nastoupili a Coox po nepříliš dobře načasovaném průjezdu joker lapem zůstal až na konečném čtvrtém místě, což pro něj bylo zklamání.

RCE 2013 - Nizozemí

Šustova výhra

Česko - francouzské souboje pokračovaly také ve Valkenswaardu. První řada startovního roštu A finále byla po třech rozjížďkách ve složení Stanislav Šusta - Veverka a překvapivě domácí Peter Van De Wege. Nizozemský jezdec se po startu dostal do vedení a vydržel na něm až do svého průjezdu joker lapem. Poté se přes něj přehnala trojice Šusta, Veverka a Guillemette. Ve stejném pořadí projela tato trojice cílem. "Můžu být spokojený. Zatím nevím, jak je to přesně s bodováním, ale bylo by hezké získat titul na domácím závodě v Sosnové," prohlásil Stanislav Šusta. Náskok na druhého Guillemetta činí nyní osmnáct bodů. Spokojený byl i Václav Veverka. "Po smůle, kterou jsme měli v úvodu sezony jsou pro nás výsledky posledních dvou závodu skvělé." Smůlu měl v A finále Pavel Vimmer, který se po výborném startu dostal za dvojici Šusta - Veverka. Ve třetí zatáčce ho ovšem vystrčil Dave Van Beers a následovala časová ztráta. "Jsem zklamaný, od soupeře to nebyl příliš férový atak. Nepovedla se mi hned první rozjížďka, kdy na vodě vůbec nefungovaly pneumatiky," uvedl Pavel Vimmer. Josef Šusta skončil v B finále na třetím místě, za údajný kontakt se Snoijersem byl ovšem vyloučen a obsadil čtrnácté místo. Před posledním závodem v Sosnové je situace díky škrtání nejhoršího výsledku v hodnocení mistrovství stále otevřená.

RCE 2013 - Nizozemí

První start - první výhra

Dánský jezdec Jakob Teil Hansen se letos poprvé představil v tomto seriálu a hned slavil vítězství. V rozjížďkách byl sice nejrychlejší Filip Baelus, ovšem po startu finále nedal Hansen nikomu šanci a stylem start - cíl suverénně zvítězil. Druhý skončil Filip Baelus před Josem Sterkensem. Ve vedení šampionátu zůstává Jos Sterkens.

RCE 2013 - Nizozemí

Fotografie ze závěrečného vyhlášení:

RCE 2013 - Nizozemí

RCE 2013 - Nizozemí

RCE 2013 - Nizozemí