Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

V Essay překvapivým vítězem Pauwels

20.05.2013 | Autor: Petr Šulčík
V Essay překvapivým vítězem Pauwels
V kvalitní konkurenci se čeští jezdci neztratili, Roman Častoral zvítězil v divizi TouringCars.

Jestliže měl být seriál Rallycross Challenge Europe původně náhradou mistrovství Evropy, tak druhý podnik ve francouzském Essay očekávání splnil. V početném startovním poli se v silné konkurenci neztratili ani čeští jezdci. Prosadit se proti velmi silné francouzské špičce, která se na závodech mistrovství Evropy neobjevovala, ale ve Francii ukazovala svoji kvalitu, bylo v minulých letech dost obtížné. Nejinak tomu bylo i o uplynulém víkendu. 

Francouzská přesila

Skvělou jízdou si nejlepší startovní pozici divize Super 1600 pro finále zajistil už po druhé rozjížďce Dorian Launay, kterého na minulém závodu v Rakousku zastavil ve finále defekt. Nejlépe z Čechů si vedl Stanislav Šusta, který se do A finále kvalifikoval na páté pozici. Hned po startu se do vedení dostal Launay, nedostatek prostoru v první zatáčce odnesl Guillemette, který se roztočil. Vedení Launay udržel před Febreauem až do cíle. Velkým překvapením byl výkon Adelaine Sangnier. Tato dívka se do finále A probojovala z finále B a dokázala vybojovat konečné třetí místo. Od ostatních jezdců sklidila zasloužené uznání a od diváků potlesk. Se čtvrtým Chanionem tvrdě bojoval Šusta, zůstal však na pátém místě. "Snažil jsem se, ale dostat se přes Chanoina nebylo jednoduché. Došlo mezi námi i k menšímu kontaktu. Pokud bych se přes něj dostal věřil jsem si i na Adeline. Časy v jednotlivých kolech byly dost rychlé. Musím ovšem přiznat, že Adeline Sangnier tu podávala perfektní výkon." uznal Šusta v cíli sílu soupeřky. 

RCE 2013 - Francie

Dvanácté místo v konečném pořadí po vyhraném C finále obsadil Václav Veverka. "Víkend pro mě neprobíhal nejlépe, nejprve jsem se trápil s technickými problémy a poté s nastavením. Oproti Melku máme auto v pořádku, takže se můžeme v přestávce mezi závody věnovat posunu vpřed a ne opravám," zhodnotil Veverka. Do závodu dobře vstoupil Zdeněk Kučera, který v první rozjížďce, která se jela na mokru skončil na čtvrtém místě. Nakonec si zajistil účast v B finále a skončil celkově na čtrnáctém místě. "Věděl jsem, že pokud se pojede na mokru mám šanci uspět. Na suchu, i díky menšímu výkonu motoru, to nebylo dobré. Přesto neodjíždím zklamaný. Ve Francii jsem jel poprvé a trať se mi hodně líbila," řekl Kučera. Josef Šusta po účasti v C finále získal bod za šestnácté místo. Pavel Vimmer v první rozjížďce havaroval a ze závodu odstoupil.

Překvapivé vítězství Pauwelse

Zajímavý průběh měla nejsilnější divize SuperCars. Rychlé časy zajížděla belgická dvojice Pauwels - Van Mechelen, vysoko se drželi také veteráni Kuypers nebo Jean - Luc Pailler. Zpět zůstávali domácí jezdci. Loňský mistr Sérazin do Essay nedorazil, nejlépe postaveným Francouzem na startu A finále byl Jérome Grosset - Janin. Hned po startu šel na první místo  Pauwels následovaný Van Mechelenem a Grosset - Janinem. Toto pořadí se nezměnilo a zůstalo až do cíle. Pavel Koutného po startu ze šestého místa zdržel svým špatným zareagováním Van Mechelen. "Toho startu je škoda, mohlo to klidně vyjít na lepší umístění. S účastí v A finále jsem ovšem spokojený, navíc jsem se dostal do vedení v mistrovství." prohlásil po závodě český jezdec.

RCE 2013 - Francie

Suverénní Častoral

V divizi TouringCars si suverénním způsobem počínal český jezdec Roman Častoral. V první rozjížďce měl smůlu, protože jeho největší konkurent Sterkens absolvoval svoji jízdu téměř ještě na suché trati, zatímco Častoral už jel na mokru. V neděli ovšem Častoral obě dvě rozjíždky vyhrál a stylem start cíl také finále. "Jsem spokojený, i přes komplikaci v podobě deště v první rozjížďce, to druhý den vyšlo všechno skvěle. Chtěl bych startovat i na dalším závodě seriálu a poté se rozhodnu co dál. Zatím ani nevím jestli příští víkend pojedu závod mistrovství Evropy v Maďarsku," nastínil své další plány Roman Častoral.

RCE 2013 - Francie

Druhý podnik Rallycross Challenge Europe i přes chladné počasí navštívilo velké množství diváků. Zajímavým zpestřením byl také závod francouzského mistrovství divize 3 a 4. V divizi 3 jde o vozy podobné těm startujících v Trophée Andros.

RCE 2013 - Francie