Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

V Belgii vyhrál Heikkinen, Smetana čtvrtý!

17.05.2015 | Autor: Petr Šulčík
V Belgii vyhrál Heikkinen, Smetana čtvrtý!
Finský jezdec Toomas Heikkinen vyhrál třetí závod rallycrossového mistrovství světa. Ondřej Smetana skončil čtvrtý v divizi Super 1600.

Finský jezdec Toomas Heikkinen vyhrál třetí závod mistrovství světa v Belgii a obhájil tak své loňské vítězství. Na druhém místě skončil v Mettetu Petter Solberg. Nor se dokázal probojovat na druhé místo v semfinále i přes to, že musel kvůli předčasnému startu dvakrát do joker lapu. Ve finále pak zopakoval umístění ze semifinále. Třetí skončil Reinis Nitišs před Per Gunnarem Anderssonem. Defekt postihl ve finále Andrease Bakkeruda a jízdu nedokončil Mattias Ekström.

MS 2015 - Belgie

V rámci finále evropského šampionátu divize Super Car se z vítězství radoval Jérome Grosset-Janin. Domácí jezdec a jeden z favoritů Francois Duval finále nedokončil po kontaktu právě s Grosset-Janinem.

MS 2015 - Belgie

V divizi Super 1600 zvítězil Janis Baumanis před Nikitou Misyulyou a Andreou Dubourgem. Ondřej Smetana skončil podruhé za sebou na čtvrtém místě. Smůlu měl v semifinále Ulrik Linnemann, který kvůli technické závadě odstoupil z prvního místa v posledním kole. Díky tomu se na postupové místo posunul Smetana, hned za ním semifinále dokončil druhý český zástupce Pavel Vimmer. Ze  šestice norských jezdců ve finále divize Touring Car byl nejrychlejší Fredrik Magnussen před Andersem Bratenem a po vyloučení Lony Tomem Danielem Tanevikem.

MS 2015 - Belgie

MS 2015 - Belgie

Přehled výsledků - Belgie - Mettet - 2015