Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Tři v řadě

30.05.2016 | Autor: Petr Šulčík
Tři v řadě
Potřetí za sebou vyhrál švédský jezdec Mattias Ekström podnik mistrovství světa v rallycrossu. Stejně bodů získal i Solberg.

Kvalifikace čtvrtého závodu mistrovství světa v anglickém Lydden Hillu neprobíhaly pro aktuálně vedoucího jezdce šampionátu příliš dobře. Ekström měl v jedné z nich defekt a také problém s motorem. Do semifinálových jízd šel až ze čtvrtého místa. "Tajemství tohoto vítězství byla prohra na této trati v loňské sezoně," říká Ekström, který v Lydden Hillu loni prohrál se Solbergem velmi těsně. "Nemohl jsem přijít na to proč je Petter během víkendu tak rychlý a byl jsem docela frustrován. Ve finále jsem na tom byl trochu lépe s pneumatikami. Stále je tu pět nebo šest jezdců,kteří mohou vyhrát. Sebastien Loeb byl tento víkend hodně rychlý, ale neměl štěstí. Tým Peugeot nelze podcenit," uvedl vítěz závodu.

MS 2016 - Anglie

Petter Solberg dodal: "Byl to výborný víkend, vítězství bylo na dosah. Finále rozhodly pneumatiky, které měl Mattias v trochu lepším stavu. Motor a podvozek fungovaly po celý víkend skvěle, chybělo jen to vyhrané finále. Blahopřeji Mattiasovi, jeho taktika jokeru byla lepší a zaslouženě vyhrál. Rozhodující je, že nám opět funguje auto, máme rychlost. Je na čase opět vyhrát závod," prohlásil Solberg. Dalším pokusem přerušit Ekströmovu sérii bude závod v jeho rodném Norsku.

MS 2016 - Anglie

První umístění na stupních vítězů v letošní sezoně si připsal Timmy Hansen. "Už je to docela dlouho, takže je hezké být zpátky. Naše časy na kolo nebyly špatné tento víkend, ale nemohli jsme si dovolit dělat chyby. Ve finále jsem měl několik možností se dostat před Pettera, ale chyběla rychlost. Před Norskem je třeba ještě více zapracovat na autě," řekl Timmy Hansen.

MS 2016 - Anglie

Během víkendu oslavil osmnácté narozeniny a jako dárek si dal čtvrté místo. Kevin Hansen skončil o jednu příčku za svým bratrem. Nejlepší umístění v sezoně, páté místo, v Anglii zaznamenal Timur Timerzyanov. Andreas Bakkerud skončil po kvalifikaci na druhém místě, ve finále ho ovšem zradila hned po startu technika. I přes to, že se neprobojoval do finále, získal Toomas Heikkinen, druhý jezdec týmu EKS, dostatek bodů, aby si švédský tým upevnil vedení v pořadí týmů.

MS 2016 - Anglie

Dalším závodem bude za necelých čtrnáct dnů závod v norském Hellu. Petter Solberg má ohromnou motivaci tento závod vyhrát. Na domácí trati se mu v uplynulých letech ale vůbec nedařilo.  Prolomí tuto bilanci a přeruší Ekströmovu sérii?