Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Titans RX v problémech?

8.05.2019 | Autor: Petr Šulčík
Titans RX v problémech?
Po víkendovém testovacím závodě v rakouském Fuglau přišel seriál Titans RX Rallycross Europe o první závod. Hledá se náhrada.

Víkend patřil v rakouském Fuglau testovacímu závodu seriálu Titans RX Rallycross Europe. S vozy Panthera RX se zúčastnili bratři Hansenové, vidět jsme mohli i Toomase Heikkinena, Maďara Lukácse Kornéla a řadu dalších jezdců. Závod doplnilo několik závodníků z řad rakouského a německého šampionátu především s vozy divize SuperTouringCars. Představeno bylo i závodní studio. Všechno vypadalo ideálně a řada věcí byla odzkoušena směrem k prvnímu závodu ve francouzském Dreux. Dnes ovšem přišel zakladatel seriálu Max Pucher s překvapivým vyjádřením. Vzhledem, že francouzský okruh nedisponuje licencí FIA, závod se zde neuskuteční. 

Titans RX - Fuglau 2019

"Vedení v Dreux se rozhodlo, že nebude investovat do pořízení licence FIA nezbytné k pořádání závodu, i přes to, že veškeré náklady spojené se závodem na sebe bere společnost MJP jako organizátor seriálu. Proto jsme nuceni změnit místo prvního závodu našeho seriálu. Máme několik variant pro pořádání závodů nejenom ve Francii, ale rád bych zůstal právě tam, protože rallycross je v této zemi nesmírně populární," uvedl Max Pucher. Kde se první závod pojede si budeme muset ještě chvíli počkat.