Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Teješ poprvé vyhrál závod v Super1600!

3.08.2021 | Autor: Petr Šulčík
Teješ poprvé vyhrál závod v Super1600!
V pátém závodě mistrovství Zóny střední Evropy v italském Castellettu se své první výhry v divizi Super1600 dočkal Libor Teješ.

Trať v Castellettu není tou pravou rallycrossovou, jezdí zde především motocykly. Připravována je až těsně před začátkem a organizátoři pro zónový závod sáhli i ke změnám oproti jarnímu závodu italského šampionátu, když joker lap zařadili hned po startu. Startovní rovinka v Castellettu je vůbec velmi krátká a specifická. Kromě domácích jezdců v divizi Super1600 zde ani jeden z trojice ucházejících se o zónové body Senegacnik, Körmöczi a Teješ nestartoval. "Už od prvního tréninku mě trať velmi nadchla. Nikdy jsem na ní nejel a tak jsem se s ní seznamoval. V první rozjížďce jsem skončil čtvrtý, ale nějak mi v hlavě uleželo to, že mám na víc. Do druhé  kvalifikace jsem si to trochu v hlavě přerovnal a bylo z toho druhé místo. Ve třetí rozjížďce jsem se už pral o první místo, ale skončil jsem zase druhý," zhodnotil kvalifikační jízdy Libor Teješ, který si zajistil první řadu na startu finálové jízdy.

Před semifinálovými a finálovými jízdami  začalo v Castellettu silně pršet a proměnlivé podmínky vydrželi až do konce. "V ten moment jsem věděl, že všichni máme stejné podmínky a bude třeba pořádně zabojovat. Start do finále se mi povedl. Neztratil jsem grip, takže se mi podařilo všechny přestartovat a v první zatáčce jsem byl o auto před druhým. Celé finále jsem držel nervy na uzdě a podařilo se mi to. Poprvé jsem vyhrál závod v Super1600! Mám fakt radost, je to pro mě a můj tým velká motivace do dalších závodů. Tu máme teď velkou," říká Teješ. Už o víkendu na něj čeká o něco větší konkurence v Sedlčanech, kde se opět bude bojovat jak o body do zóny, tak i do mistrovství republiky.