Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Světový šampionát skončí v Argentině

26.11.2015 | Autor: Petr Šulčík
Světový šampionát skončí v Argentině
Poslední závod mistrovství světa přivítá argentinské Rosario. Rozhodovat se bude o titulu mezi jezdci.

Souboj Petter Solberg - Timmy Hansen je největším tahákem třináctého podniku mistrovství světa v Argentině. Úřadující šampion má náskok šestadvaceti bodů a jen velká smůla by ho mohla připravit o zisk dalšího titulu. Stát se ovšem může všechno. Pro Solberga hovoří také nová trať v Argentině, se kterou nemá nikdo žádnou zkušenost. Závod se přestěhoval ze San Luis do Rosaria. Toto místo je známé také především díky Dakaru.

MS 2015 - Turecko

V jednotlivých týmech dochází pro závěrečný závod k několika změnám. Mezi přihlášenými nechybí bývalý jezdec seriálu Formule 1 Gianni Morbidelli, který stejně jako v Itálii bude startovat s druhým vozem Audi S3 týmu All-Inkl.com Münnich Motorsport. První závod v této divizi čeká na vítěze letošní kategorie RX Lites Kevina Hansena, který odměnou za tento triumf usedne do vozu Ford Fiesta týmu OMSE. Podobně je na tom další jezdec této kategorie Thomas Bryntesson, který nahradí Per Gunnara Anderssona v týmu Marklund Motorsport. Místo Maxe Puchera bude za tým World RX Austria startovat Janis Baumanis. Startovat nebude ani Tord Linnerud, kterého vystřídá Ole Christian Veiby. 

MS 2015 - Turecko

V Argentině je oproti České republice čtyřhodinový časový posun. Průběh rozjížděk a následný přímý přenos ze semifinálových a finálových jízd můžete sledovat v neděli 29.11. od osmnácti hodin na TV Fanda.