Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Světový šampionát se stěhuje do Lotyšska

13.09.2017 | Autor: Petr Šulčík
Světový šampionát se stěhuje do Lotyšska
Po víkendové pauze se rallycrossové mistrovství světa stěhuje do lotyšské metropole Rigy. Pokračuje i mistrovství Evropy divizí Supercar a Super1600.

Podruhé v historii přivítá lotyšská metropole Riga závod mistrovství světa v ralycrossu. Organizátoři se v loňské premiéře vyšvihli a závod byl vyhlášen nejlepším podnikem šampionátu. Situace po závodě ve Francii je jasně daná. Johan Kristoffersson míří za ziskem titulu mistra světa. V Lohéacu si připsal plný počet bodů a svým pronásledovatelům opět trochu odskočil. Na Pettera Solberga má nyní náskok 46 bodů. Obhajovat své zatím jediné rallycrossové vítězství bude v Lotyšsku Sebastien Loeb, vítěz loňského "zmoklého" závodu. Na poslední chvíli nahradí v týmu DA Racing Jeana - Baptista Dubourga za volantem vozu Peugeot 208 Belgičan Francois Duval.

MS 2016 - Belgie

Poslední závod čeká na jezdce v evropském mistrovství divize Supercar. Anton Marklund má nyní náskok 23 bodů na druhého Thomase Bryntessona. O titul ho mohou připravit jen technické problémy nebo velká smůla. Velmi vyrovnaná je situace v divizi Super1600, kde mají obhájce titulu Krisztián Szabó a Artis Baumanis shodně po devadesáti bodech a ze hry o titul nejsou ani další jezdci. Z českých jezdců je na tom nejlépe Josef Šusta na devátém místě, těsně za ním je Ondřej Smetana. Premiéra v Lotyšsku čeká i na Pavla Vimmera, Václava Veverku, Zdeňka Kučeru a Marcela Suchého.

Seznam přihlášených - MS 2017 - Lotyšsko (LAT)