Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Světový šampionát poprvé v Lotyšsku!

28.09.2016 | Autor: Petr Šulčík
Světový šampionát poprvé v Lotyšsku!
Desátým závodem mistrovství světa bude závod v lotyšské Rize. Premiérově na nově vybudované trati.

Lotyšská Riga bude hostit desátý závod světového šampionátu v rallycrossu. Seriál se poprvé ve své historii představí v Pobaltí a vzhledem k růstu popularity rallycrossu v těchto státech jde o krok správným směrem. V Rize byla vybudována trať na klasickém okruhu, který byl vystavěn v šedesátých letech. Hlavním tahákem bude pokračující souboj i titul mistra světa mezi Mattiasem Ekströmem a Petterem Solbergem. V minulém závodě ve Španělsku se na první místo vrátil Ekström, který má nyní k dobru deset bodů na norského rivala. Tomu se naopak v Barceloně vůbec nevedlo. Výhodu domácího prostředí budou chtít využít Reinis Nitišs a Janis Baumanis. Po roční pauze se do šampionátu vrátí také populární Ital Gianluigi Galli s vozem Kia Rio. Se svým týmem absolvoval minulé pondělí test na okruhu v Barceloně. "Když jsme loni nastupovali do závodu v Itálii, nebyli jsem stoprocentně připraveni. Minulý týden na testu všechno fungovalo dobře. Nevím co očekávat od závodu v Rize. Řídit auto sám na trati je jedna věc a bojovat s ostatním druhá. Jako soutěžák s tím mám minimum zkušeností. Rád bych závod užil," řekl v krátkosti populární italský jezdec. Premiérově by se v šampionátu měl představit Nerijus Naujokajtis, který kvůli problémům s vozem Škoda Fabia vynechal původně plánované závody ve Francii a Španělsku. Debut v divizi Supercar čeká také na Estonce Janno Ligura, který se účastní mistrovství Evropy v divizi Super 1600.

MS 2016 - Norsko

Janis Baumanis

Součástí závodu je poslední díl evropského šampionátu divize Supercar. Titul předčasně v minulém závodě získal Kevin Hansen. Předposlední klání čeká na jezdce divize Touringcar, kde průběžně vede Ben - Philip Gundersen před Magdou Andersson a Fredrikem Magnussenem. Lotyšsko bude posledním letošním představením také pro jezdce kategorie RX Lites.

Seznam přihlášených jezdců - MS 2016 - Lotyšsko (Riga)