Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Světový šampionát pokračuje v Portugalsku

20.04.2017 | Autor: Petr Šulčík
Světový šampionát pokračuje v Portugalsku
Portugalské Montalegre bude dějištěm druhého závodu mistrovství světa. Začíná také evropský šampionát divize Super1600. Závod vysílá Nova Sport 1.

Tři týdny po úvodním závodě ve španělské Barceloně se mistrovství světa v rallycrossu stěhuje do Portugalska. Řada týmů využila přestávku mezi závody k dalšímu testování ať už ve Francii nebo v portugalské Lousadě. Očekávat můžeme další zajímavé souboje. Navázat na vítězství z let 2014 a 2016 bude chtít Petter Solberg, v sezoně 2015 zase vyhrál jeho týmový kolega od Volkswagenu Johan Kristoffersson. Stálé účastníky světového šampionátu doplní v Portugalsku René Münnich, Martin Kaczmarski, Gregoire Demoustier a Joaquim Santos. "Start nemohl dopadnout lépe. Teď musíme přitvrdit v Montalegre.  Loni šlo až do finále všechno skvěle. Chyba v první zatáčce semifinále mě stála finále," říká vítěz úvodního závodu Mattias Ekström, který loni chyběl ve finále právě jen v Portugalsku.

MS 2017 - Španělsko

V Portugalsku se k jezdcům mistrovství světa připojí evropský šampionát divize Super1600. Titul bude obhajovat Maďar Krisztián Szabó, i přes velkou snahu jet v nejsilnější divizi zůstal v šestnáctistovkách také Ulrik Linnemann. Chybět nebude ani pět českých jezdců, kteří chtějí úspěšně vstoupit do nové sezony. Ke čtveřici Smetana, Šusta, Vimmer a Veverka se opět přidává také Zdeněk Kučera. Vyvrcholení závodu můžete sledovat v neděli od 15 hodin (vzhledem k časovému posunu) v přímém přenosu na stanici Nova Sport 1.

Seznam přihlášených jezdců - MS 2017 - Portugalsko (Montalegre)