Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Světový rallycross míří do Španělska

17.09.2015 | Autor: Petr Šulčík
Světový rallycross míří do Španělska
Po dlouhých letech se rallycross vrací do Španělska. Desátý závod mistrovství světa a Evropy hostí Circuit de Catalunya.

Po dlouhých letech se rallycross vrací do Španělska. Na konci osmdesátých let právě Pyrenejský poloostrov pamatuje první rok tehdejší rallycrosové éry skupiny B. Vozy, které tehdy byly zakázány v automobilových soutěžích našly uplatnění právě v rallycrossu. V letech 1987-1989 se v rámci mistrovství Evropy závodilo na trati v Silsu nedaleko Lloret de Mar na pobřeží Costa Brava. 

ME 1987 - Španělsko - Will Gollop

Rallycross se v rámci mistrovství světa vydá do podobných míst. Trať bude připravena na části okruhu Circuit de Catalunya, který je nedílnou součástí seriálů Formule 1 a Moto GP. Ve Španělsku bude startovat přes čtyřicet vozů divize Super Car. Závod je předposledním dílem mistrovství Evropy divizí Super Car a Super 1600. Místo Reného Münnicha usedne do vzu Audi S3 týmu All-Inkl.com účastník seriálu DTM Timo Scheider. Do šampionátu se vrací Tanner Foust (VW Polo - Marklund Motorsport) a za volantem vozu VW Beetle týmu Eklund Motorsport se představí Henning Solberg. V divizi Super 1600 nechybí dva čeští zástupci - Ondřej Smetana a Pavel Vimmer.

MS 2015 - Španělsko

Seznam přihlášených jezdců - Španělsko 2015

Časový harmonogram