Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Švédsko českým pohledem

5.07.2017 | Autor: Petr Šulčík
Švédsko českým pohledem
Třetí závod mistrovství Evropy divize Super1600 pohledem českých jezdců.

Třetí letošní závod mistrovství Evropy divize Super1600 přivítalo Švédsko. Trať v Höljes patří u většiny českých jezdců k oblíbeným okruhům a v minulosti zde české barvy nechyběly ani na stupních vítězů. To ovšem nebyl letošní případ. Pouze Ondřej Smetana a Josef Šusta se probojovali do závěrečného dne závodu.

Nejlepším z českých jezdců byl tentokrát Josef Šusta, který skončil v semifinále pátý a celkově na devátém místě."Se závodem nejsem úplně spokojený, ale podařilo se mi získat důležité body, které nás posunuli trochu vpřed v tabulce hodnocení šampionátu. V autě se cítím velmi dobře, ale ve srovnání se špičkou nemám tolik naježděno. Ty tři čtyři desetinky mi stále chybí. Úplně rychle jsem schopen jet až v závěru závodu a to už je docela pozdě. Auto fungovalo po celý víkend perfektně. Měnili jsme jen nastavení brzd a tlumičů," vysvětlil Josef Šusta. 

MS 2017 - Švédsko

Páté místo v semifinálové jízdě a konečné dvanácté ve Švédsku obsadil Ondřej Smetana. "Vzhledem k tomu, že se mi ve Švédsku v posledních letech dařilo,očekával jsem trochu lepší výsledek, než který se mi podařilo zajet. Rozhodujícím momentem závodu byla čtvrtá kvalifikace, ve které mi po kontaktu se soupeřem prasklo řízení a jízdu jsem jen dokroužil. Tím jsem skončil po kvalifikaci až dvanáctý a přišel o řadu bodů. Navíc z poslední řady semifinálové jízdy už se moc závodit nedá. Nepouštěl jsem se do riskantních věcí a čekal spíše na chyby soupeřů přede mnou. Dalším závodem bude Francie, kde se mi na rozdíl od Švédska v poslední době vůbec nedaří, takže bych rád tuto smůlu konečně prolomil," komentoval Smetana švédský závod.

MS 2017 - Švédsko

Jiné než konečné čtrnácté místo si před závodem představoval Václav Veverka. "Ze Švédska jsem dorazil malinko zklamaný. Vše začalo v pátečních kvalifikacích, které se mi vůbec nepovedly. V sobotu jsem se cítil mnohem lépe a protože jsem nenarazil na pomalejší jezdce jako v pátek, ihned jsem se posunul ve startovním poli nahoru. Bohužel ani dvě lepší kvalifikace ze soboty nestačily na postup do semifinále, které bylo mým cílem. Švédská trať a organizace patří k těm nejlepším v Evropě a i přes to, že jsme si neodvezli lepší výsledek, každé kolo jsem si náramně užíval. Už teď se těším na další závod mistrovství Evropy ve francouzském Lohéacu. Také bych rád poděkoval svému týmu, za výborně odvedenou práci."

MS 2017 - Švédsko

Výsledek podle představ nezajel ani Pavel Vimmer, který tentokrát skončil na sedmnácté pozici. "Výsledek je špatný. Až po závodě, když jsme stáhli data jsme přišli na zásadní problém s motorem. Během rozjížďky jsme ztráceli výkon. Během přestávky budeme zkoušet některé nové věci, hlavně co se týče právě motoru," řekl Pavel Vimmer.

MS 2017 - Švédsko

Premiéru v mistrovství Evropy ve Švédsku zažil Marcel Suchý (23. místo). Podruhé startoval s vozem Peugeot 207 po Jaroslavu Kalném. "Výsledek není úplně takový, jaký bychom si před startem přáli, ale i tak jsme s prvním závodem celkem spokojeni. Vyzkoušeli jsme plno věcí co se týče nastavení, dařilo se mi postupně zrychlovat a přiblížit se konkurenci, která jede opravdu ve vysokém a vyrovnaném tempu. Auto i tým fungoval na 100% . Höljes je krásná rychlá trať, problémy mi dělaly především skoky v zatáčkách. Co se atmosféry týče, byl to neuvěřitelný zážitek. Těšíme se na další závod ve Francii, kde bychom chtěli být zase o něco rychlejší," prohlásil Marcel Suchý.

MS 2017 - Švédsko

Nejvíce zklamaný odjížděl ze Švédska Zdeněk Kučera, kterému hned v pátek vypověděl službu motor jeho vozu Škoda Fabia. "V Höljes jsem startoval poprvé. Za začátku jsem se na trati docela hledal, ale postupně jsem tomuto okruhu přicházel na chuť a jízda se mi začínala líbit. Ovšem najednou byl konec. O to víc mě to mrzí. Nyní nás čeká prázdninová přestávka, během které budeme mít dost práce, abychom dali auto dohromady před dalším startem ve Francii," uvedl Zdeněk Kučera.