Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Stanislav Šusta - hodnocení sezony 2012

2.01.2013 | Autor: Petr Šulčík
Stanislav Šusta - hodnocení sezony 2012
Jak viděl sezonu 2012 nejlepší český jezdec mistrovství Evropy v divizi Super 1600 ?

Má za sebou jednu ze svých lepších sezon. V mistrovství Evropy divize Super 1600 skončil jako nejlepší český jezdec na dvanáctém místě. Na umístění v první desítce mu chybělo šest bodů. Litovat může dvou vynechaných úvodních závodů v Anglii a Francii. Přesto může být Stanislav Šusta s uplynulou sezonou spokojen.

"Příliš kladů jsem si z minulého roku neodnesl. Nejvíce spokojený jsem až s posledním závodem v německém Buxtehude, kde při mně stálo taky trochu štěstí. Páté místo je skvělý výsledek. Jsem rád, že jsem loni byl nejúspěšnějším Čechem v divizi Super 1600, ale v konečném hodnocení jsem chtěl být trochu výše. Body z úvodu mi na konci chyběly," zhodnotil uplynulou sezonu Stanislav Šusta. Pozitivním jevem bylo fungování vozu Škoda Fabia. Kromě závodu v Maďarsku bylo auto po celou sezonu spolehlivé. "Většinou jsem chyboval já. Jen Maďarsku mě vyřadila porucha serva, jinak vůz, až na pár menších problémů, fungoval perfetkně."

ME 2012 - Finsko

Co letos chybělu k tomu dostat se na absolutní špičku? "Chybí mi k tomu ještě dost. Špička se závodění věnuje na sto procent a profesionálně. Věnují se treninku, fyzické přípravě. Od začátku závodí naplno. Já v autě sedím jenom při závodě, dobře se začínám cítit až ve druhé nebo třetí rozjížďce. A to je pozdě. Navíc mají také skvěle připravená auta. Seveřané do toho jdou hodně. Sezonu od sezonu jde technika neustále dopředu a držet s nimi krok není jednoduché."

ME 2012 - Německo

O příští sezoně Šusta zatím nemá jasno. "Prvotní podmínky nového promotéra IMG pro nás nebyly přijatelné. Nyní se situace trochu změnila. Zatím jsme se ovšem nerozhodli jaké mistrovství nebo co pojedeme. V úvahu připadají i některé evropské šampionáty jako například německé nebo domácí mistrovství. Stejné je to i s novým autem. Na fabii jsem dva roky téměř nesáhli, víme o některých nedostatcích. Rádi bychom postavili novou Škodu Citigo pro divizi Super 1600.  Všechno je otázka příštích týdnů," prohlásil Šusta.

A to ještě do mistrovství Evropy letos začal nakukovat také Stanislavův mladší bratr Josef, kterému se letos podařilo bodovat v Norsku a v rámci mistrovství Zóny střední Evropy skončil na třetím místě divize Super 1600. Ve Varnsdorfu tak mají do konce zimy o čem přemýšlet.