Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Španělská smůla

22.09.2016 | Autor: Petr Šulčík
Španělská smůla
Českým jezdcům se v rámci mistrovství Evropy divize Super 1600 ve Španělsku příliš nedařilo, přesto získali další body do průběžného pořadí.

Na okruhu v Barceloně se odehrál předposlední letošní závod mistrovství Evropy v rámci divize Super 1600. Z pohledu českých jezdců nedopadl příliš dobře. Pavel Vimmer s Ondřejem Smetanou se probojovali do semifinále, finále ovšem bylo nad jejich síly. Václav Veverka a Josef Šusta zůstali mimo semifinálovou dvanáctku.

Pavla Vimmera potkala ve Španělsku kromě toho, že nepostoupil do finále ještě jedna nepříjemnost. Zloději se mu podívali do obytného automobilu. "Loni se mi ve Španělsku líbilo, letos to bylo právě naopak. Trápili jsme se s nastavením, měnili jsme převodovku, ale nebylo to nic platné. Prvních šest sedm jezdců jelo prostě rychleji. Nějaké body jsme získali, ale pocit z toho dobrý nemám. Program v posledních týdnech byl dost náročný. Bavili jsme se s ostatními jezdci o příští sezoně a shodli jsme se, že by to chtělo vyváženější kalendář s více závody. Ne mít dva měsíce přestávku a pak během měsíce odjet tři závody," prohlásil Pavel Vimmer.

MS 2016 - Španělsko

Ondřej Smetana skončil v semifinálové jízdě na šestém místě. „Udělal jsem jednu chybu. Nechtěl jsem do sebe zezadu narážet Staponkuse, proto jsem raději zajel do joker lapu. Nevšiml jsem si ovšem, že jede za mnou a na výjezdu se přede mne dokázal dostat. Všiml jsem si ho pozdě,“ popsal jeden z momentů v semifinále Ondřej Smetana. „Mně se tyto okruhy moc nelíbí. Nedalo se vůbec předjíždět a a ještě byla trať hodně náročná na motor. Spokojen můžu být se ziskem bodů. Když se podívám na časy na jeden okruh, tak jsme neztráceli tolik. Nejpomalejší jsem měl první kolo, protože jsem po startu v takové rychlosti v nějakém ze soubojů nechtěl rozbít auto, které bychom při třech kvalifikacích v jediném dnu těžko opravili. V tomto systému je lepší dojet osmý než vůbec. Jinak auto fungovalo bez problémů a podařilo se nám zvolit i dobré nastavení,“ zhodnotil závod Ondřej Smetana.

MS 2016 - Španělsko

Václav Veverka vstoupil do závodu dobře a držel se na příčkách zaručující postup do semifinále. Zlom přišel ve třetí kvalifikaci. "Ve Španělsku jsme nezačali špatně, v úvodních dvou kvalifikacích jsme se drželi mezi nejlepšími dvanácti jezdci. Bohužel ve třetí jsem udělal chybu a s vylomeným kolem jsem nedokončil. Ve čtvrté jsem se dostal do kolize ihned po startu a zbytek jsem dokončil na zuté pneumatice. Měli jsme na semifinále, ale dvě špatné kvalifikace nám to překazily. Je to škoda, španělská trať je hezká a už teď se těším na příští rok."

MS 2016 - Španělsko

Velkou smůlu měl ve Španělsku Josef Šusta. Kvůli technickým problémům se tentokrát moc nesvezl. Dvě kvalifikace dokončil s vylomeným zadním kolem. „Trať se mi líbila, ale jel jsem zde poprvé a nebyl čas si na ni zvyknout. Jedna kvalifikace se mi nepovedla a v dalších mě trápily technické problémy po soubojích se soupeři. V neděli jsem ještě doufal v semifinále, ale přišel další souboj a tentokrát to odneslo přední kolo. Ze Španělska neodjíždím spokojený. Zatím ani nevím, jestli budu startovat na závěrečném závodě v Buxtehude,“ uvedl Josef Šusta.

Posledním závodem mistrovství Evropy divize Super 1600 bude jedenáctý závod mistrovství světa v německém Buxtehude. Startovat bude pouze dvacet jezdců této divize. Vzhledem k osmnácti permanentně přihlášeným zbývají na ostatní jezdce pouhá dvě místa…