Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Solberg vrací úder

21.09.2015 | Autor: Petr Šulčík
Solberg vrací úder
Norský jezdec ve Španělsku svým třetím vítězstvím v sezoně přerušil vítěznou sérii týmu Peugeot - Hansen.

Podobně jako v předešlých závodech patřil v rozjížďkách k nejrychlejším Timmy Hansen. Poté co vyhrál také semifinálovou jízdu se zdálo, že i ve Španělsku, kde se jelo poprvé na trati Circuit de Catalunya, naváže na svou vítěznou sérii z posledních závodů. Finálová jízda ale znamenala vítězství pro průběžně vedoucího jezdce šampionátu Pettera Solberga.

MS 2015 - Španělsko

"Celý víkend jsme tvrdě bojovali. Celý tým. Stále jsme zkoušeli různá nastavení. Peugeot opět prokázal svoji rychlost. Měl jsem potíže ve třetí rozjížďce, což znamenalo až druhou řadu v semifinále. Byl jsem velmi rád za druhé místo, ale vůbec se mi nelíbilo nastavení auta, proto jsem se rozhodl opět udělat změnu. Ve finále jsem měl dobrý start a rozhodl se jít tvrdě dopředu. Udělal jsem chybu v šotolinové části, ale ostatní měli také problémy. Bylo to dost kluzké. Dnešní vítězství pro mě znamená hodně. Syn Oliver dnes zvítězil v crosskartu ve Švédsku a před finálovou jízdu říkal, že určitě zvítězím. A myslím, že to zafungovalo," řekl v cíli Petter Solberg, který zůstává ve vedení šampionátu o 35 bodů.

MS 2015 - Španělsko

Druhý Johan Krsitoffersson zajel v Barceloně nejrychlejší kolo víkendu. "Je skvělé být zpátky mezi prvními třemi. Měl jsem rychlost tento víkend, na semifinále jsem nasadil nové pneumatiky, což mi pomohlo v soubojích s ostatními. Ve finále jsem měl lepší start než Timmy, ale poté co nás předjel Petter, jsem se rozhodl pro joker lap hned v prvním kole. A to se ukázalo jako správné. Děkuji celému týmu za skvěle připravené auto," uvedl Johan Kristoffersson.

MS 2015 - Španělsko

Hansenovo třetí místo znamenalo šesté pódium v řadě pro Peugeot. "Auto bylo opět velmi rychlé. Po startu finále jsem ale udělat několik chyb na šotolinové části. To mě stálo nějaký čas," prohlásil Timmy Hansen. Čtvrté místo Davy Jeannyeho znamená náskok 77 bodů v hodnocení týmů před druhým Olsbergs MSE.

Nejlepším vozem týmu Marklund Motorsport byl v Barceloně pátý Tanner Foust, šestý Robin Larsson z finále odstoupil už v prvním kole. V semifinále skončili naděje Toomase Heikkinena, Mattiase Ekströma. Nepostoupili ani jezdci týmu OMSE Bakkerud, Nitišs ani Timerzyanov. Na první nepostupující příčce do semifinále zůstal Manfred Stohl. Premiéra jezdce DTM Timo Scheidera skončila šestnáctým místem celkově.

MS 2015 - Španělsko

Výsledky se měnily v rámci evropského šampionátu divize Super Car. Tommy Rustad byl po závěrečné technické kontrole vyloučen a z vítězství se mohl radovat Ole - Christian Veiby. Vedení v průběžném pořadí mistrovství Evropy divize Super 1600 drží před posledním závodem s šestadvacetibodovým náskokem ve Španělsku třetí Janis Baumanis. Po technické kontrole, kde vůz byl v rozporu s předpisy, přišel Andréa Dubourg o osm mistrovských bodů, vítězství mu ovšem zůstalo.