Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Solberg vítězí ve Španělsku

20.09.2015 | Autor: Petr Šulčík
Solberg vítězí ve Španělsku
Petter Solberg zvítězil v desátém podniku mistrovství světa ve španělské Barceloně. Druhý dojel Johan Kristoffersson před Timmy Hansenem.

Norský jezdec Petter Solberg triumfoval v desátém závodě mistrovství světa ve Španělsku. Finálovou jízdu rozhodl v prvním kole, kde se dokázal dostat před dvojici Timmy Hansen a Johan Kristoffersson. Kristoffersson se poté lepším načasováním joker lapu dostal na druhé místo před Hansena, který nakonec skončil třetí. Na dalších místech dokončili finále Davy Jeannney a Tanner Foust. V prvním kole odstoupil Robin Larsson. V rámci mistrovství Evropy divize Super Car vyhrál Tommy Rustad před Ole - Christianem Veibym a Alexanderem Hvaalem. Rustadův největší soupeř v boji o titul Jerome - Grosset Janin finálovou jízdu nedokončil. Vítěz závodu byl nakonec ze závodu diskvalifikován. Na třetí místo tak postoupil Joni - Pekka Rajala.

MS 2015 - Španělsko

V divizi Super 1600 podruhé za sebou zvítězil Andréa Dubourg. Druhý skončil ve Španělsku Krisztián Szabó před Janisem Baumanisem. Čeští jezdci Pavel Vimmer a Ondřej Smetana se po rozjížďkách umístili na devátém a desátém místě, což znamenalo start z posledních řad semifinálových jízd. Pavel Vimmer nakonec skončil ve svém semifinále čtvrtý a Ondřej Smetana šestý. Kategorii RX Lites ovládl Thomas Bryntesson, druhý dojel Cyril Raymond a třetí Kevin Hansen.

Přehled výsledků - Španělsko - Barcelona 2015