Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Solberg vítězem v Portugalsku

17.04.2016 | Autor: Petr Šulčík
Solberg vítězem v Portugalsku
Úřadující mistr světa Petter Solberg zvítězil v úvodním závodě MS v portugalském Montalegre. Druhý dojel Robin Larsson před Toomasem Heikkinenem.

Petter Solberg vstoupil vítězně do nového ročníku světového šampionátu v rallycrossu, když triumfoval v úvodním závodě sezony v portugalském Montalegre. V napínavém finále se na druhé místo probojoval Robin Larsson a třetí pozici získal Fin Toomas Heikkinen. Klíčovým okamžikem byl Solbergův výjezd z joker lapu, po kterém došlo k ostrému kontaktu mezi ním a Johanem Kristofferssonem. Švéd finále následně dokončil s vylomeným předním kolem. V plném tempu finálovou jízdu nedokončil ani čtvrtý Andreas Bakkerud a pátý Sebastien Loeb.

MS 2016 - Portugalsko

MS 2016 - Portugalsko

V divizi Super 1600 se z vítězství radoval Ulrik Linnemann. K radosti domácího publika skončil na druhém místě Mário Barbosa před Timurem Shigaboutdinovem. Ondřej Smetana se probojoval do semifinále, ve kterém skončil na čtvrtém místě a do finále nepostoupil. Pavel Vimmer skončil celkově čtrnáctý. Oba dva čeští jezdci v úvodním závodě bodovali.

MS 2016 - Portugalsko

MS 2016 - Portugalsko

Přehled výsledků - MS 2016 - Montalegre - Portugalsko