Sobota v Poznani

23.07.2022 | Autor: Petr Šulčík
V polské Poznani byly dnes na programu tři kvalifikační jízdy šestého závodu mistrovství Zóny střední Evropy a republikového šampionátu.

V nejsilnější divizi SuperCars zatím vede Zbigniew Staniszewski před Alšem Fučíkem. Domácí jezdec vyhrál dva kvalifikační jízdy, Fučík byl nejrychlejší v úvodní jízdě. Třetí je další domácí jezdec Lukasz Tyszkiewicz, Lukáš Červený je šestý ve společné kategorii SuperCars a SuperCars Light. Jan Ratajský startuje společně s divizí SuperTouringCars -1600, bodovat v ní ovšem nemůže. Vede Radek Dvořák před Martinem Knápkem a Michal Sklenářem. Tomáš Stránský je pátý. V STC -2000 je na prvním místě Robert Dabrowski před trojicí českých jezdců v pořadí Častoral, Šindelek (ještě před startem řešil problém s prasklým obalem převodovky) a Michal. Divize STC +2000 je v režii domácích jezdců. První je Woloch před Grzybowskim a Zollem. Matěje i Ondřeje Šenka potrápily technické problémy. V republikovém šampionátu divize National1600 vede Jiří Štěrba před Matějem Švelchem a Lukášem Pechem. Technické problémy po celý den provázely Radka Johna. V historicích jsou ve vedení Pavel Steiner a Michal Vyhnal.