Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Smutná atmosféra v Höljes

24.08.2021 | Autor: Petr Šulčík
Smutná atmosféra v Höljes
Tým Hansen World RX potvrdil svou letošní převahu i na domácím závodě ve švédském Höljes. Kristofferssona zastavil dvojitý defekt pneumatiky.

Byl to vždy jeden z vrcholů sezony. Duch závodu a atmosféra kolem něj byla v rámci světového šampionátu jedinečná. O to všechno „The magic weekend“ letos už podruhé za sebou přišel. „Hrstka“ diváků ve srovnání s předešlými roky sledovala zápolení deseti vozů nejvyšší kategorie. Smutný pohled. Domácí závod ozdobil dvojitým vítězstvím tým Hansen World RX.

Zatímco vítězi úvodního závodu v Barceloně Kevinu Hansenovi se v Höljes v kvalifikacích příliš nedařilo, Timmy Hansen a Johan Kristoffersson potvrzovali své výkony z úvodu sezony. Nakonec šel do závěrečných bojů z nejlepší pozice Hansen a to potvrdil také v semifinále a finále. Poprvé dokázal vyhrát na domácí trati v Höljes. „Byl to fantastický víkend. Dlouho jsem se tady snažil vyhrát a několikrát jsem se dostal velmi blízko. Teď se nám to konečně podařilo! Byla škoda, že Johan odstoupil v semifinále. Těšil jsem se na pokračování soubojů. Z mé strany proběhl závod hladce a jsem velmi spokojený s tempem, které jsem měl. Veškerá naše práce přes zimu se vyplatila. První dva závody sezóny nám vyšly perfektně. Nyní se musíme nadále soustředit a tvrdě pracovat,“ uvedl Timmy Hansen.

Pro Kevina Hansena to nebyl jednoduchý závod, v kvalifikacích se mu nevedlo a skončil až šestý. V závěru ovšem potvrdil svou rychlost. „V kvalifikacích jsme udělali několik změn, ale nic nefungovalo. Proto když se naskytla šance v semifinále, musel jsem ji využít. Být společně dvakrát po sobě na prvních dvou pozicích je skvělý výsledek. Už se těším do Lohéacu, který je pro nás a naše vozy takovým druhým domácím závodem. Trať by nám měla vyhovovat,“ prohlásil Kevin Hansen.

Poprvé na stupních vítězů dokončil závod Kevin Abbring. Je to také první podium pro tým GCK. „Snažil jsem se vyvarovat chyb a to se mi od začátku dařilo. První kvalifikace nedopadla nejlépe, ale následně už všechno šlo dobře. Ve finále mě trochu zbrzdil Szabó, jinak jsem mohl bojovat o vítězství. Se třetím místem jsem velmi spokojen,“ řekl Abbring. Poprvé se v Höljes na start finále postavil Belgičan Enzo Ide, který nakonec skončil čtvrtý. "Byl to pro mě víkend nahoru a dolů, ale nakonec se nám společně s týmem podařilo auto vyladit. Dařilo se mi zajíždět rychlé časy. V semifinále jsem měl trochu smíšené pocity, když jsem viděl, že Johan odstupuje a já díky tomu postoupil. Ve finále jsem zkusil hned v úvodu zajet do joker lapu a tato taktika se vyplatila. Porazit dva rychlé jezdce je povzbuzením do další části sezony," řekl Enzo Ide.

Naopak závod nedopadl dobře pro Johana Kristofferssona. V semifinále po startu vedl, následně ovšem prorazil dvě pneumatiky a odstoupil. "Víkend začal opravdu dobře nejrychlejším časem v první kvalifikaci. Další dvě jsem neměl dobrou rychlost, ale to se podařilo před poslední jízdou vyřešit. Před semifinále jsem se cítil opravdu dobře a v autě jsem se cítil zase pohodlněji. Dobře jsem odstartoval a ujal se vedení, ale ve třetím kole jsem ve druhé zatáčce byl příliš široký a po skoku přistál na obrubníku. Odnesly to obě pneumatiky. Situace je nyní trochu obtížnější. Ale je to tak, jak to je. Všichni víme, jak rychle se v motoristickém sportu mohou věci změnit. S novým autem a stále se učím. Musíme se z tohoto závodu ponaučit a příště být lepší," prohlásil Johan Kristoffersson.

Finálová jízda - World RX of Sweden 2021