Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Smetana míří opět do Evropy

1.02.2017 | Autor: Petr Šulčík
Smetana míří opět do Evropy
Český jezdec Ondřej Smetana dokázal stejně jako v předchozích sezonách skončit v rámci mistrovství Evropy divize Super 1600 v první desítce.

Oproti roku 2015 se český jezdec Ondřej Smetana zlepšil a v konečném hodnocení divize Super1600 se umístil na šestém místě. Ve Švédsku vystoupil na stupně vítězů. "Až na špatný výsledek v Anglii, kdy nás zradila technika, hodnotím sezonu pozitivně. Dokázali jsme se pohybovat v absolutní špičce, takže cíle, které jsme měli se podařilo splnit. Tím, že sezona obsahuje pouze šest závodů, tak je nulový zisk z Anglie samozřejmě znát," uvedl Smetana.

"Ze sportovního hlediska bych rád závodil víc, ale druhá strana jsou finance," říká ke kalendáři, který obsahoval pouze šest podniků a v příští sezoně nedojde kromě prohození několika závodů k žádné změně. "Díky tomu, že je závodů méně, tak jsme schopni sezonu zabezpečit."

MS 2016 - Portugalsko

Divize Super1600 patří každoročně k velice vyrovnaným. Podobně tomu bylo i loni. "Konkurence jde každým rokem dopředu. My se také snažíme držet krok a auto vylepšovat. Je to každý rok stejné. Jsou tu silné týmy, které obměňují závodníky a posouvají pomyslnou laťku neustále kupředu."

Smetanovi se tradičně dařilo ve švédském Höljes, kde stejně jako v sezoně 2014 dokázal vystoupit na stupně vítězů. Čím to, že právě ve Švédsku na jedné z netechničtějších a nejrychlejších tratí plné horizontů? "Je to moje oblíbená trať. Atmosféra a organizace fungují ve Švédsku perfektně. Navíc díky tomu, že už ten okruh za ty roky znám, takže se mi tam docela daří. Nelíbí se mi tratě, které jsou vytvořené uměle. Nejsem příznivec okruhů jako je Barcelona," říká český jezdec.

MS 2016 - Švédsko

Je na čase začít přemýšlet nad sezonou 2017. Co nového chystají v Hluboké nad Vltavou? Jaké změny proběhnou na voze Ford Fiesta? "Chceme na voze doladit věci, které se v sezoně nestihly. Na autě probíhají intenzivní práce. Rezervy mám já a vidím je i na voze. Problémy máme především s trakcí. Na mokrém povrchu nebo při výjezdech z pomalejších zatáček hodně ztrácíme. Zaměřit se musíme také na starty, protože to je padesát procent úspěchu v rallycrossu," přibližuje hlavní zimní úkoly Ondřej Smetana. Cíl pro sezonu 2017 je jasný - umístit se v rámci mistrovství Evropy divize Super1600 co nejlépe.