Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Skandinávie volá!

7.06.2017 | Autor: Petr Šulčík
Skandinávie volá!
Následující dva podniky rallycrossového MS se uskuteční ve Skandinávii. Na programu jsou závody v Norsku a Švédsku.

Audi vs. Volkswagen 3:2. Takový je stav po pěti závodech rallycrossového mistrovství světa. První tři podniky vyhrál Mattias Ekström, v dalších dvou si po jedné výhře připsali Johan Kristoffersson a Petter Solberg. Tabulka šampionátu je velmi vyrovnaná. Na první místo se po posledním závodě v Lydden Hillu posunul Kristoffersson, který má náskok čtyř bodů na Ekströma, další tři ztrácí Solberg. "Je skvělé vést světový šampionát. V první polovině sezony to z naší strany nebylo úplně ideální a nevyužili jsme všechny naše schopnosti. Hlavním cílem pro zbytek sezony stále zůstává zisk titulu mezi týmy," uvedl před závodem v Norsku Johan Kristoffersson. Už s větším odstupem jsou na dalších místech jezdci týmu Peugeot  Timmy Hansen a Sebastien Loeb. Společně s evropskými jezdci divize Supercar je v Norsku přihlášeno 55 aut nejsilnější divize! Stálou světovou osmnáctku doplní Hervé Knapick, Guerlain Chicherit, s ex- Hansenovým peugeotem Laurent Bouliou a s vozem Mitsubishi Mirage finský jezdec Joni - Pekka Rajala.

MS 2016 - Norsko

Čtvrtý závod letošní sezony (z celkových pěti) čeká na jezdce mistrovství Evropy divize Touringcar. Velkým favoritem je vítěz předchozího závodu Lars Oivind Enerberg, který bude chtít využít znalosti domácí tratě. Na předchozí dvě vítězství v kategorii RX2 bude navazovat Cyril Raymond. Závodit se v Norsku začíná už v pátek, kdy jezdci divizí Touringcar a RX2 mají na programu první kvalifikaci. Divize Supercar absolvuje hodinový trénink. Přímý přenos začíná na programu Nova Sport 2 v neděli ve čtrnáct hodin. Vyvrcholení závodu lze sledovat i na oficiálním Youtube kanálu Fia World Rallycross Championship.

Seznam přihlášených jezdců - MS 2017 - Norsko (Hell)