Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Sezona začíná na Slovensku!

28.03.2019 | Autor: Petr Šulčík
Sezona začíná na Slovensku!
Už tento víkend odstartuje zónový a republikový šampionát na Slovakiaringu. Řada jezdců připravila před startem sezony několik novinek.

Po dlouhé zimní přestávce začíná mistrovství Zóny střední Evropy a republikový šampionát závodem na Slovakiaringu. Přes zimu se v řadě týmů měnila a vylepšovala technika. Vzhledem k brzkému termínu závodu je seznam přihlášených plný zajímavých jmen. Jezdci mají možnost vyzkoušet a otestovat techniku před startem mistrovství Evropy a ostatních šampionátů. V nejsilnější divizi SuperCars pojede první testovací závod s novým vozem VW Polo Aleš Fučík. Chybět by neměl ani další pravidelný účastník evropského šampionátu Tamás Karai. Dalšími českými zástupci mezi přihlášenými jsou Luboš Čížek a Lukáš Červený. Vyrovnané souboje můžeme očekávat i v divizi Super1600. S nově postaveným autem nastoupí Josef Šusta, startovat bude i Václav Veverka, který letos od pravidelné účasti v ME upustil. Tomáš Krejčík pojede s upraveným vozem Škoda Citigo. Sezona na Slovensku začne i pro Zdeňka Kučeru a se čtrnáctistovkou pro Dana Skočdopole. Chybět bude obhájce loňského prvenství v této divizi Jan Ratajský, který svou fábii prodal a na Slovensku pojede s golfem v divizi SuperTouringCars nad dva litry. "Už jsem si myslel, že se před sezonou neprodá, celé jsme ho tedy zrepasovali a odjeli velký test v Bělé pod Bezdězem. Vše naladili na Slovakiaring a v pondělí se ozvali Maďaři, kteří si pro fabii obratem přijeli a hned odvezli. Takže čtrnáct dní před sezonou bylo jasné že začátek sezóny v kategorii Super1600 nestihneme, na novém autě je ještě moc práce. Sezonu začnu s golfem, ale jen co bude nové auto hotové vrátím se do divize Super1600," vysvětlil Jan Ratajský. 

ZSE 2018 - Slovensko

V divizi SuperTouringCars do dvou litrů je přihlášených pět českých zástupců. Největším favoritem je Roman Častoral. Navázat ne své loňské výkony budou chtít Tomáš Buda, Jakub a Tomáš Michalové nebo Martin Šindelek. Proti slovenské a maďarské přesile budou v divizi SuperTouringCars nad dva litry bojovat Tomáš Mičík, Aleš Kubík, Jan Ratajský a Karel Václavík. Ve stejné divizi do šestnácti set kubíků je přihlášen Jiří Galuška a Radek Dvořák. V National1600 mají převahu čeští závodníci. Závodit se na Slovakiaringu začíná hned od sobotního rána.

Seznam přihlášených jezdců - ZSE 2019 - Slovakiaring (SK)

Časový harmonogram:

Sobota 30.3. 2019

08:00 - Volný trénink (1.)
11:00 - Volný trénink (2.)
14:00 - První série rozjížděk
17:00 - Druhá série rozjížděk

Neděle 31.3. 2019

08:00 - Třetí série rozjížděk
11:30 - Čtvrtá série rozjížděk
14:00 - Semifinále
16:30 - Finále