Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Severské rallycrossové ozvěny

17.01.2014 | Autor: Petr Šulčík
Severské rallycrossové ozvěny
Několik zajímavých zpráv ze Skandinávie.

Loňský vicemistr divize TouringCar Robin Larsson potvrdil svou účast v několika závodech mistrovství Evropy a mistrovství světa. Kromě toho plánuje i účast ve švédském šampionátu. Spolu se svým týmem připravují nový vůz Audi A1 pro divizi SuperCar. Na stavbě se podílí Michael Jernberg, Ingvar Gunnarsson a Larssonův otec a dvojnásobný mistr Evropy Lars. Tým ponese název Larsson Jernberg Motorsport. Dodavatelem motoru bude firma Trollspeed Racing.

X Games 2013 - Mnichov

Sverre Isachsen podepsal novou dvouletou smlouvu. Stejně v předchozích sezonách se zúčastní s vozem Subaru amerického seriálu Global rallycross championship.

Dalším rallyovým jezdcem, který míří do rallycrossu je Švéd Patrik Flodin. Dvojnásobný vicemistr světa v kategorii produkčních vozů (2010 a 2011) pojede s vozem Ford Fiesta SuperCar Lites týmu OMSE nově vypsaný švédský seriál RallyX Supercar Scandinavia.

Plánovaný zimní rallycross ve švédském městě Umea byl kvůli nedostatečnému počtu přihlášených jezdců zrušen. Tým Pettera Solberga se při této příležitosti zúčastní alespoň zdejšího rallysprintu. Solberg pojede s vozem Citroën C4 WRC a další týmový vůz Citroën Xsara WRC bude pilotovat Thomas Radström.

PSRX

foto: facebook - Petter Solberg