Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Šenk Motorsport - plány 2024

15.03.2024 | Autor: Petr Šulčík
Šenk Motorsport - plány 2024
Ondřej Šenk loni získal titul mistra republiky v divizi STC +2000. I letos zůstane prioritou účast obou aut týmu Šenk Motorpsort v českém mistrovství.

Ondřej Šenk s vozem Škoda Fabia Mk3 získal loni titul mistra republiky v divizi STC +2000. Při rovnosti bodů rozhodoval vyšší počet lepších umístění. Šenk na druhé místo odsunul Tibora Vámosiho. Matěj Šenk skončil v rámci republikového šampionátu čtvrtý. V zóně obsadil Ondřej Šenk třetí místo a Matěj sedmou pozici.

Sezona 2023

"Uplynulá sezóna byla pro náš tým opravdu náročná. Přesvědčili jsme se, že dva speciály ve třídě STC+2000 potřebují opravdu hodně péče. Auta jsme stavěli svépomocí, bez jakýchkoliv plánů, pouze na základě funkční fabie z rally. Rally a rallycross není úplně to stejné, i když to podobně zní. Proto neustále přicházíme na drobnosti, které se snažíme vylepšovat a posouvat se tak malými krůčky k výkonům, které jsme si stanovili. V roce 2023 jsme chtěli, aby obě naše auta dojížděla na „bedně“ v českém mistráku. Věděli jsme, že na dosažení tohoto cíle máme a částečně se nám to dařilo."

"Nejvíce se nám povedl závod v domácích Sedlčanech, kde Ondra zvítězil a Matěj skončil na třetím místě. Je příjemné vidět oba piloty týmu na stupních vítězů. Ale při závodění nejde jenom držet plyn, je třeba udržet chladnou hlavu, přemýšlet trochu dopředu a hlavně poslouchat rady spottera. Protože v naší třídě jedou i silné „zadokolky“ a víme, že na startu je těžké s nimi bojovat, pak se rady spottera vyplatí a mnohokrát nám to pomohlo. A nejen spotter, ale i mechanici jsou důležitou součástí týmu. Hlavní oporou je náš šéfmechanik Karel Jelínek, který nám už mnohokrát tzv. zachránil pr…. A my mu moc a moc děkujeme."

Výsledky 2023

"Bojovalo se opravdu až do konce sezóny a boje to byly hodně vyrovnané. Po skončení posledního závodu na Slovakiaringu byl bodový stav Ondry a maďara Vámosiho naprosto stejný. Rozhodl počet lepších umístění a mistrem České a Slovenské republiky se stal Ondra Šenk. Zároveň si vyjezdil celkové třetí místo v Zóně střední Evropy. Na tento výsledek bychom rádi navázali i v sezóně 2024 a opět chceme stát v českém mistráku na příčkách nejvyšších. Matěj byl hodně rychlý, a když jel, tak jeho styl zvedal diváky ze sedaček. Je na něm vidět jeho mladická dravost, se kterou jde do soubojů. Předjíždět zvenku na „střelnici“ v Sedlčanech pod plným plynem si netroufnou ani ostřílení matadoři. Ale i díky Matějovu divokému stylu se občas přihodil nějaký ten karambol nebo přicházelo více technických problémů a s tím spojená častější odstoupení. Přesto Matěj dokončil loňskou sezónu v českém mistráku na čtvrtém místě. I to je v silné konkurenci krásné umístění."

Sezona 2024

"Naším cílem v roce 2024 je mít oba naše piloty na stupních vítězů. To jsou ambice, za kterými jdeme a věnujeme tomu naše veškerý čas a úsilí. Momentálně auta prochází repasí důležitých komponentů a pracujeme na vylepšení podvozku. Na fabii Matěje je mnohem více práce. Důvodem je destrukce motoru, kterou způsobil uvolněný malý šroubek z klapky sání a proběhl celým motorem. Vše jde ale podle plánu, a tak bychom již v dubnu měli stát s oběma auty na startu prvního závodu MČR v polské Poznani. V úvaze bylo odjet i kompletní zónový šampionát, ale z důvodu velké časové a finanční náročnosti pojedeme nejspíš jen české mistrovství. Skloubit naše závodní a pracovní povinnosti je velice náročné. Kromě autoservisu si náš manažer vymyslel ještě půjčovnu obytných vozidel, tak se musíme hodně snažit a zajistit hladký chod našich podnikatelských aktivit. Kompletní sezónu si platíme z vlastních zdrojů a to není úplně jednoduché ufinancovat. A navíc na konci dubna očekává Ondra další přírůstek do rodiny. Bude tak muset občas střídat závodní volant s madly na kočárku. Ale uvidíme, jak se bude sezóna vyvíjet a třeba se ukážeme i na nějakém zónovém podniku."