Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Sedlčanská premiéra

1.06.2014 | Autor: Petr Šulčík
Sedlčanská premiéra
Republikový rallycrossový šampionát odstartoval v Sedlčanech.

Úvodní podnik Mezinárodního mistrovství ČR v Sedlčanech byl také součástí seriálu Zóny střední Evropy. I přes nepříliš početný seznam přihlášených nabídl sedlčanský závod zajímavou podívanou.

V divizi SuperCars byl největším favoritem na vítězství Rakušan Alois Höller, který svoji roli beze zbytku splnil a s přehledem zvítězil. Vůz Ford Fiesta Mk7 pocházející z dílen Andréase Erikssona (OMSE) představil v Sedlčanech další Rakušan Max Pucher, který skončil druhý. Třetí místo po problémech ostatních jezdců ve finále obsadil Tristan Ekker.

ZSE 2014 - Česko

Pouze šestice jezdců stále na startu divize Super 1600. Ondřej Smetana pronajal svůj bývalý vůz Ford Puma maďarskému jezdci Lajosi Gyulovi, s vozem Václava Veverky zase startoval Erwin Frieszl. Jediným českým jezdcem na startu byl Josef Šusta, který dal startu v Sedlčanech přednost před dlouhou cestou do Litvy na třetí podnik RCE. V rozjížďkách se nejlépe vedlo Maďaru Guylovi, který vyhrál i finálovou jízdu. Dobrou taktikou si druhé místo vybojoval Josef Šusta, který za sebou nechal Erwina Frieszla.

ZSE 2014 - Česko

Početně nejvíce zastoupenou divize SuperNationals (14 jezdců) s přehledem vyhrál Roman Častoral. Úřadující mistr této divize v rámci ZSE Jakub Bittman předvedl po špatném startu ve finále, kdy začínal až na šestém místě výborný výkon a dostal na druhé místo. Třetí skonči Karol Šedivý. 

ZSE 2014 - Česko

Závod kromě kartcrossu zpestřil také závod legend. A někteří jezdci svá historická závodní auta vůbec nešetřili. Mezi největší bojovníky víkendu patřil Jiří Žuška, který nešetřil svůj vůz ani soupeře. K vidění byly zajímavé vozy. Pavel Koutný se představil za volantem Fiatu X1/9, s vozem Ford Escort Cosworth startoval jeho bratr Petr. Vůz Audi v barvách, v jakých závodil na začátku devadesátých let ukázal Jan Macháček.

ZSE 2014 - Česko

Výsledky - Česká trofej - historické automobily:

Divize 4x4:
1. Petr Koutný, 2. Radko Polcar, 3. Josef Tůma

Divize nad 1600:
1. Jiří Matějka, 2. Jiří Žuška, 3. Libor Gut

Divize do 1600:
1. Václav Veverka, 2. Radek Gut, 3. Pavel Koutný