Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Sedlčanská kotlina, Hardcore zase začíná…

28.06.2010 | Autor: Petr Šulčík
Sedlčanská kotlina, Hardcore zase začíná…
Tak tuto větu si mohli jezdci „broukat“ napříč celým startovním polem. Sedlčanská kotlina nám o víkendu opět naservírovala na zlatém podnose nádherné souboje na ostří nože...

Tak tuto větu si mohli jezdci „broukat“ napříč celým startovním polem. Sedlčanská kotlina nám o víkendu opět naservírovala na zlatém podnose nádherné souboje na ostří nože, které doplnilo neméně kvalitní počasí. Ale dost k úvodu, pojďme se honem podívat na jednotlivé divize.

Divize 1

Ten kdo by čekal od divize 1 něco jiného, než velká dramata, asi nikdy neviděl jediný závod rallycrossu anebo by musel trpět aktuálním výpadkem paměti. Horké chvilky, které nám jezdci připravili, nenechaly klidnými žádného z přítomných diváků, mechaniků, jezdců.

Zřejmě tomu osud chtěl, že nějakým záhadným způsobem se vždy do dramatických okamžiků zapletl Alois Höller. V sobotní části závodu, tedy hned v první rozjížďce se s ním dostal do kontaktu Ota Výborný při výjezdu z Joker Lapu. To, jak byl atak Höllera na Otu v rámci pravidel čistý, ohodnotili sportovní komisaři černou vlajkou. Alois Höller po ataku ještě jedno kolo objel, ale poté narazil do bariery a hodně poničil svůj vůz.

Hned v druhé sérii rozjížděk opět drama, tentokrát hned v první zatáčce po startu. Aleš Mrkáček s Höllerem se postrkali, přičemž Aleš byl v jednu chvíli svými koly v úrovni Höllerovi střechy. Výsledkem byly upadlé dveře Höllera.  

MMČR 2010 - Sedlčany

Celý víkend, krom měřeného tréninku, byl však jeden jezdec k nedostižení. Ano, byl to Marek Zeman, vítěz sedlčanského závodu. Marek si nemohl přát více. Dvě vyhrané rozjížďky, Pole Position na startu ve finále a výhra systém start – cíl. Marek Zeman si tak odvezl 20 mistrovských bodu a poskočil na čtvrté místo průběžného hodnocení. Sedmnáct mistrovských bodů, tedy druhé místo si odvezl Peter Ramler. Ve finále sváděl taktickou bitvu s Otakarem Výborným, ze které vzešel jako vítěz. Otovi se v jedné ze zatáček „udusil“ motor a vzniklo z toho přetočení jeho vozu a velká časová ztráta, která Ramlerovi hodně pomohla. Ota tedy zaslouženě třetí a zisk patnácti bodů. Pavel Valoušek nakonec svoji dravou jízdou dokončil na 4. pozici. I když u Valdy šlo hlavně o pobavení početného sedlčanského publika.

MMČR 2010 - Sedlčany

Pokud se podíváme na letošní nováčky divize 1, Romana Zwiefelhofera a Aleše Mrkáčka, tak nutno podotknout, že obtížnou trať v Sedlčanech kluci zvládli se ctí. Roman Zwiefelhofer navzdory uraženému stabilizátoru a ohnutému ramenu odjel kvalitní závod a kolo od kola se zrychloval. Stejně dobře si počínal i Aleš Mrkáček, který se nakonec poprvé podíval na start finále A. Bohužel díky velké prašnosti, která jezdce zužovala celý víkend, Aleš těžce havaroval a finále nedokončil.

Smolařem se letos zdá být Josef Pátl, který již v trénincích byl nucen odstoupit pro poruchu motoru.

Divize 1A

Sedlčanská kotlina měla tu čest poprvé letos představit na české půdě mladičkého závodníka, úřadujícího mistra divize 4, Honzu Skálu. Jeho tým přes zimu postavil nový Peugeot 207 a nutno podotknout, že pokud se jeho vozu vyhnuly technické problémy, tak patřil vždy mezi nejlepší. Honzu trápily poloosy a to je také důvod, že v Sedlčanech nakonec nebodoval.

Pro své, již třetí letošní vítězství si suverénní jízdou dojel Jaroslav Klaný. Jarda v Sedlčanech předvedl naprosto famózní formu. Vyhrál vše, co se dalo a i ve finále jeho soupeři sledovali pouze zadní část jeho vozu. Zasloužených dvacet mistrovských bodů a upevnění vedoucí pozice v průběžném hodnocení. Hned za Jardou dojel místní matador Petr Bílek, který se celý víkend snažil nastavit auto, jak to jen šlo, ale technika nebyla sdílná tak, jak by si jezdec představoval. Zisk sedmnácti bodů za druhé místo je zaslouženým výsledkem za Petrovo snažení. Míša Kalná dokončila na třetím místě a ani na potřetí se tak Kalným nepodařil „doubble“, tedy zisk prvního a druhého místa. Ono, když se podáváme do tabulky průběžných výsledků, tak je situace následující. Kalný – 3x první místo, Bílek – 3x druhé místo, Kalná – 3x třetí místo. :o)

MMČR 2010 - Sedlčany

Čtvrtý nakonec dojel Václav Veverka jr. před Standou Šustou.   Mladý Vena Veverka se o víkendu pral s technikou stejně jako Standa Šusta. Vena měl problémy se sáním svého vozu, Standa zase musel měnit spojku. Ve finále se oba jezdci dostali do kontaktu ve výjezdu na sedlčanský kopec a uražený disk levého předního kola tak vystavil Standovi stopku. Vena Veverka pokračoval, ale časová ztráta z kolize se Standou mu nedovolila promluvit do bojů o medaile. Veverka si tedy odvezl body za čtvrté místo, Šusta za místo páté. 

Divize 4 + 2

Roman Častoral pokračoval ve spanilé jízdě za premiérovým mistrovským titulem v divizi 4. Nenašel přemožitele ani v jedné z jízd a opět získal dvacet mistrovských bodů. Ondřej Havlík naznačil již v Sosnové, na prvním závodě MMČR, že má letos hodně nazbrojeno, ale tenkrát ještě řekla stop jeho technika. V Sedlčanech byl však připraven na 100%. Druhé místo po souboji s Tomášem Hurtem je zaslouženou odměnou za práci celého týmu. Na třetím místě dojel tedy Tomáš Hurt, který celý víkend řešil problémy s elektronikou vozu. Tomáše letos provází obrovská smůla, která ho bohužel neopustila ani v Sedlčanech. Po vítězství v polském Slomczynu znamená třetí místo posun na třetí průběžnou pozici v mistrovské tabulce. Do áčkového finále se podíval ještě Karel Lehmann a Jakub Bittman. S novým motorem se představil Josef Šusta, nejmladší jezdec startovního rallycrosového pole a dokončil závod těsně před branami áčka. Smolařem této divize byl jednoznačně Jirka Kazil, který v sobotu havaroval po průjezdu cílem měřeného tréninku a opravoval svůj vůz dlouho do noci, aby mu pak v neděli upadla poloosa. Jediný zástupce D2, Dušan Breicha měl problémy s elektronikou a závod také nedokončil.

MMČR 2010 Sedlčany

Kartcross

Novinka letošního roku udělala obrovský dojem. Již týden před závodem jsme Vás informovali, že v této nové třídě bude startovat i jezdec divize 1, Pavel Koutný. Stala se však neuvěřitelná věc a snad by se dalo mluvit již o prokletí. Pavel objel v Sedlčanech dvě kola a jeho motor se odporoučel do motoristického nebe. Koutného jsme tedy bohužel v Sedlčanech viděli jen velice krátce.

MMČR 2010 - Sedlčany

Závod jako takový, byl velice dramatický, nebyla nouze o předjížděcí manévry a závodníci startovní pole rozhodně obohatili. Závod vyhrál Roman Polák, před Jirkou Šlechtou a Jirkou Havelkou.