Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Šampionát se vrací do Německa

13.10.2016 | Autor: Petr Šulčík
Šampionát se vrací do Německa
Německo uvidí druhý letošní závod mistrovství světa. Po Hockenheimu se světový šampionát představí v Buxtehude.

Jedenáctý závod mistrovství světa zavítá na jednu z nejstarších rallycrossových tratí v Evropě. Estering hostil první mezinárodní závod už v roce 1973. Letos se zde může předčasně rozhodnout o titulu světového šampiona. Pokud Mattias Ekström navýší svůj náskok před druhým jezdcem v pořadí, kterým je momentálně Johan Kristoffersson na třicet bodů, bude jeden závod před koncem rozhodnuto o titulu mistra světa. " Stále je ve hře šedesát bodů a dlouhá cesta přede mnou. Jeden špatný moment a mrknutím oka je náskok pryč," říká opatrně Mattias Ekström. Druhý letošní závod čeká na Tannera Fousta, který pojede s vozem VW Polo. Tommy Rustad tentokrát usedne do druhého vozu Seat Ibiza Supercar týmu All-Inkl.com Reného Munnicha. Poprvé vyrazí závodu vozem nejsilnější divize divize Supercar Cyril Raymond (Ford Fiesta- Olsbergs MSE), vítěz letošního ročníku v kategorii RX Lites. Uvidíme jestli se lépe bude dařit také Gianluigi Gallimu při druhém letošním startu s vozem Kia Rio.

MS 2016 - Španělsko

Poslední závod čeká evropský šampionát divizi Super1600 a Touringcar. V divizi Super1600 vede momentálně Ulrik Linnemann před Krisztiánem Szabóem o šest bodů. Vylepšit svůj bodový zisk budou chtít v Buxtehude také tři čeští jezdci - Pavel Vimmer, Ondřej Smetana a Josef Šusta. V divizi Touringcar dělí Bena - Philipa Gundersena, Magdu Andersson a Fredrika Magnussena pouhých deset bodů.

Seznam přihlášených jezdců - MS 2016 - Německo (Buxtehude)

Informace pro diváky