Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Roman Častoral - sedm titulů

16.12.2015 | Autor: Petr Šulčík
Roman Častoral - sedm titulů
Český jezdec Roman Častoral prožil další úspěšnou sezonu. Získal sedm mistrovských titulů. Druhé místo obsadil v anketě Zlatý volant.

Český jezdec Roman Častoral za sebou má další velice úspěšnou sezonu. Získal sedm titulů v šampionátech, kterých se zúčastnil. "Sezona byla perfektní, podařilo se mi získat sedm titulů. V některých závodech jsem musel o vítězství hodně bojovat, především v Sedlčanech a pak také v rakouském Melku, kdy se v rámci seriálu Rallycross Challenge Europe sešla konkurence třiceti aut. Nepovedl se jen závod v Litvě, kde jsem odstoupil ve finále z prvního místa," uvedl Roman Častoral.

RCE 2015 - Rakousko

Před letošní sezonou došlo k zásadní změně. V rámci regionálních šampionátů a Rallycross Challenge Europe nebyly vypsány divize TouringCars a SuperNationals. Vznikly dvě divize SuperTouringCars nad a do dvou litrů objemu motoru. "Líbí se mi to a je to správné. Stoupla konkurence, závodů se účastní kolem třiceti aut. Nikoho nesmíte podcenit," řekl Častoral.

Tým Roman Častorala disponuje dvěma vozy. Loni jezdec vozy Opel Corsa (zadní náhon) a Astra (přední náhon) střídal. Letos padla volba na starší astru. "Po testech před sezonu, zkušenostech z minulých let a změně pravidel jsem se rozhodl pro astru. Nebylo pro mě jednoduché střídat přední a zadní náhon. Každé auto se řídí úplně jinak. Není snadné udržet auto ve stoprocentní spolehlivosti. Za velkých nákladů se nám to daří. Během sezony jsem těžil právě z rychlosti a vynikající připravenosti," prohlásil katovický jezdec.

RCE 2015 - Belgie

Český rallycross nemá momentálně širokou jezdeckou základnu. "To je dost problematické. českých závodníků je málo. Kromě toho, že vznikla divize historiků, kde startuje dost jezdců vzhledem k nízkému startovnému. Problémem je, že reprezentanti nestartují na domácích závodech. Vysoké startovné odrazuje spousty závodníků postavit se na start oficiálního mistrovství republiky a radši startují v jiných šampionátech. Další problém je málo televizních přenosů z rallycrossových závodů MMČR," myslí si Častoral.

RCE 2015 - Nizozemsko

Sezona 2016 bude v podání Romana Častorala podobná té letošní. "Plánuji starty v rámci Mezinárodní mistrovství Česka, Rallycross Challenge Europe a v dalších mezinárodních šampionátech. Druhý vůz Opel Corsa RWD bude připraven k pronájmu," uzavřel Roman Častoral.

Roman Častoral - sezona 2015 -  divize STC -2000 

Vítěz Rallycross Challenge Europe

Vítěz Zóny střední Evropy

Vítěz Mezinárodního mistrovství Česka, Rakouska, Slovenska a Maďarska

Vítěz Mistrovství Česka v divizi 6