Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Roman Častoral - portugalské ohlédnutí

1.05.2013 | Autor: Petr Šulčík
Roman Častoral - portugalské ohlédnutí
Krátké hodnocení českého reprezentanta po druhém závodě mistrovství Evropy.

"Závod se pro mě vyvíjel dobře a po kvalifikaci mi patřilo druhé místo, s čímž jsem byl spokojený. Problémy však přišly ve finále, kdy jsem kvůli údajnému předčasnému startu musel dvakrát absolvovat joker lap a přišel tak o možnost bojovat o první místo. První start podlě mě proběhl podle pravidel, ovšem když jsem byl v půlce startovní rovinky na prvním místě, byl závod přerušen. Dostal jsem napomenutí a musel to dvakrát objet. Ničeho jsem se nedomohl, prostě takhle to v Evropě funguje, každý ať si to přebere po svém. Podobná věc se stala také Solbergovi, ovšem ten start viditelně ulil. Video z mého startu prokazatelně ukázalo, že bylo vše v pořádku. Potvrdila to i časomíra."

ME 2013 - Portugalsko

"Od začátku jsme věděli, že přijdeme o body ze semifinále, protože když není v divizi osm jezdců, semifinále se nejede a jede se rovnou finále. Takhle to stojí v řádech a nedá se s tím nic dělat. Nemuseli jsme řešit ani žádné problémy s autem, které fungovalo bez problémů. Narozdíl od našich soupeřů. Někteří z nich už měnili po prvních závodech motor. Trochu si s  námi pohrálo počasí. V pátek, kdy bylo krásně kolem pětadvaceti stupňů, přišla v sobotu sněhová přeháňka. Zatím jsem v průběžném pořadí na druhém místě, uvidíme, jak se situace v mistrovství bude vyvíjet v dalších závodech."