Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Roman Častoral: Mým cílem je opět vítězit

5.04.2011 | Autor: Petr Šulčík
Roman Častoral: Mým cílem je opět vítězit
Roman Častoral, dá se říci jediný mohykán, který jede jak mezinárodní mistrovství, kolotoč mistrovství Evropy, tak i zónu střední Evropy.

 

Roman Častoral, dá se říci jediný mohykán, který jede jak mezinárodní mistrovství, kolotoč mistrovství Evropy, tak i zónu střední Evropy. Nevede si zle a s loňským rokem je spokojen. Jak nezbrojil letos a co říká na přejmenování divizí, to vše si přečtete o několik řádků níže.

Romane v loňské sezóně jsi se po několikáté stal mistrem. Jak těžký to byl pro tebe titul?

Nebyla to jednoduchá sezóna. Konkurence byla rychlá a na každém závodě jsem musel jet naplno. Můj Opel Astra OPC fungoval skvěle po celou sezónu a to byla pro mě velká výhoda.

Koho tipuješ, že bude ve tvé divizi letos hodně rychlý?

Jak Češi, Maďaři, ale také Rakušané určitě o dost zrychlý. Nemám informace o tom, co konkurence přesně připravuje. Vše se ukáže už zanedlouho v Sosnové.

Jak hodnotíš loňský rok v Evropě?

Pro mě to byla skvělá sezóna. Byl jsem opět nejlépe umístěným Čechem v D2 a celkově se ukázalo, že mohu bojovat proti severské konkurenci.

ME 2010 - Německo (GE) - Buxtehude

Jaké úpravy připravuješ na obou vozech?

Na obou vozech probíhá celková repase. Proběhnou také změny na podvozku, repase motoru a další drobná vylepšeni.

Co říkáš na nové přejmenování divizi a líbí se ti?

No nevím. Mě je to téměř jedno, jak se která divize bude jmenovat, jen jde o diváka, aby v tom měl přehled. Já už startoval téměř ve všech divizích a pokaždé se i stejná divize jmenovala jinak. Změna je život a patří to k tomuto sportu.

S jakými ambicemi půjdeš do letošní sezóny? Jak v MMČR tak ZSE tak ME.

Pojedu jako vždy naplno. Mým cílem je opět vítězit. Konkurence bude určitě kvalitní, jak v ČR tak v Evropě, proto doufám, že mě neopustí zavodní štěstí a technika a já budeme fungovat na 100%.