Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Ratajský staví fabii, pokračovat bude i v autokrosu

2.12.2019 | Autor: Petr Šulčík
Ratajský staví fabii, pokračovat bude i v autokrosu
Jezdce týmu AB motorsport Jana Ratajského jsme v uplynulé sezoně mohli vídat jak v rallycrossu tak v autokrosu. Podobně tomu bude i v sezoně 2020.

Počáteční improvizace

„Po jarním prodeji fabie jsme museli trochu zaimprovizovat a změnit plány na sezónu 2019. Stavba nové fabie třetí generace se stále protahovala a protahuje, tak bylo jasné, že pokud chceme s něčím závodit, musíme zkusit jiný speciál a možná i jinou disciplínu. První výběr byl vcelku jednoduchý. Rallycross nás stále baví a tak jsme se rozhodli odjet mistrovství republiky a vybrané zónové závody s vozem VW Golf MK3, který byl sice postaven do kategorie historiků, ale po menších úpravách to bylo možné. I přes dost technických problémů se nám podařilo skončit na druhém místě v MMČR. Poslední závod jsem absolvoval s vozem Seat Ibiza Radka Dvořáka, který chtěl auto odzkoušet a nastavit pro sezónu 2020. Díky vítězství jsem se posunul na konečnou druhou pozici."

Super Buggy v autokrosu

"Musím říct, že jsem si v sezoně 2019 splnil také jeden závodnický sen a startoval jsem se Super Buggy v autokrosu. Zrychlení buginy a rychlost průjezdu zatáčkou na blátě s pohonem čtyř kol, výkonem 290 koní a váhou pouhých 570 kilogramů je něco tak úžasného, co mě tak uchvátilo, že bych to chtěl zažívat pořád. Je to pro mě hodně o učení a poznávání. Nadchlo mě to natolik, že se toho nehodlám vzdát a plánujeme pokračování v roce 2020."

Nová fabie pro divzi Super1600

"V průběhu roku chceme nasadit v rallycrossu nový vůz Škoda Fabia Mk3. Je pravda, že nejvíce jsme toho stihli udělat brzo z jara, kdy se ještě moc nezávodilo. Ale od podzimu na autě už zase pilně pracujeme, a když to vyjde tak se v příští sezoně svezeme na několika vybraných závodech v rámci testování a příprav na kompletní sezónu 2021.“