Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Rallycrossové novinky

1.03.2018 | Autor: Petr Šulčík
Rallycrossové novinky
Několik zajímavých novinek, které se v posledních dnech objevily ve světě rallycrosu.

Svůj prozatímní plán pro sezonu 2018 představil Timo Scheider, který se v několika závodech mistrovství světa představí s vozem týmu All - Inkl. Münnich Motorsport. Scheider tak dal pravděpodobně sbohem týmu Maxe Puchera, kde loni závodil s fiestou. V německém týmu odjel několik závodů v roce 2016.

RN2

V rallycrossovém mistrovství světa uvidíme v této sezoně také tým Sebastien Loeb Racing. S vozem Peugeot 208 WRX bude závodit okruhový jezdec Gregoire Demoustier, který se loni zúčastnil několika závodů se stejným vozem ve francouzském týmu DA Racing. Loeba samozřejmě uvidíme v továrním týmu Peugeot. Spolu s Timmy Hansenem jsou v rámci testování přihlášení na úvodní závod britského šampionátu na Silverstonu, kde se v závěru května odehraje čtvrtý závod MS.

Test - Mettet 2018

S loňskými vozy Audi S1 Supercar, které pochází od EKS vstoupí do šampionátu tým Comtoyou Racing. Jedním z jezdců bude Belgičan Enzo Ide, který vůz vyzkoušel o minulém víkendu v Mettetu. Dalším vozem ve světovém šampionátu bude opět Mini RX Supercar, tentokrát s britským jezdem Oliverem Bennettem za volantem.

rn2

RN2

Plány v evropském šampionátu divize Supercar představil Jean - Baptiste Dubourg, který přechází do Chicheritova týmu G - Fors a spolu s Finem Jere Kalliokoskim pojedou s novými vozy Renault Clio R.S RX. Per Eklund půjde do evropských bojů se dvěma vozy VW Beetle Supercar Śvéda Philipa Gehrmana a Nora Anderse Bratena, kteří v minulých sezonách jezdili v divizi Touringcar.  

Prvním oficiální testy pro sezonu 2018 jsou naplánovány v termínu 7. a 8. března ve francouzském Lohéacu.