Rally 10/19
Do prodeje přichází další číslo, letos poslední, časopisu Rally s přílohou Autokros a rallycross.

Obsah:

MČR v rally 2019 -  Nic nového pod sluncem.
Nezbývá než konstatovat při pohledu na konečné výsledky Autoklub MČR v rally 2019. Absolutními vítězi se stali Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem, tovární posádka stáje Škoda Motorsport. Ohlédnutí vítězů jednotlivých tříd za sezónou.

Juniorský mistr ČR Jiří Pohlídal - „Stále je co zlepšovat“
Čtyři roky působí zlínský Jiří Pohlídal na českých tratích. Naskočil do Poháru mládeže s vozem Nissan Micra, poté závodil s Renultem Clio Sport, který ho v loňské sezoně dovezl k titulům vicemistra MČR i RSS třídy 8. Před letošní sezonou přesednul do Peugeotu 208 R2. V rámci Peugeot Rally Cupu zakončil sezonu na krásném druhém místě, hned za mistrem „dvoukolek“ René Dohnalem. Ale hlavně se Jiří Pohlídal (nar. 10. 5. 1998) společně s Janem Kubalou radovali z prvenství v juniorském hodnocení.

RSS + Pohár 2+
V jednodenních soutěžích dopadla sezóna nejlépe pro Adama Březíka (RSS) a Jaromíra Tarabuse (P2+).

Martin Vlček - „Ujel jsem strážnému andělovi“
Martin Vlček nejen o těžké havárii ve sjezdu před cílem závěrečné rychlostní zkoušky Barum Czech Rally Zlín 2019.

MČR v rally HA
Historikům letos kraloval Ford Escort RS Cosworth po Biasionovi s Vlastimilem Neumannem za volantem.

Radovan Novák "80"
Náš člověk v nejvyšších kruzích V první prosincový den letošního roku oslavil své osmdesáté narozeniny funkcionář a sportovní diplomat, v jehož osobě měla Česká republika po dlouhých dvacet let zastoupení ve vrcholném orgánu automobilového sportu, ve Světové radě FIA. Kariéra Radovana Nováka přitom začala tam, kde by nejspíš měla začínat dráha každého funkcionáře – přímo na trati.

Racing Expo
Historie i současnost autosportu pod jednou střechou

ERC: Rally Hungary
O titulu rozhodovaly defekty Premiérová maďarská soutěž určila za dramatických okolností mistra Evropy až na poslední odjeté vložce. Úřadující šampion Alexej Lukjaňuk prorazil pneumatiku stejně jako jeho soupeř Chris Ingram…

Chris Ingram
V hlavní roli dramatických bojů o evropské tituly Britský jezdec byl v hlavní roli dramatických bojů o evropské tituly. Jeho cesta na vrchol trvala dlouhých šest sezon, byla plná proher a odříkání.

Rally Australia
Australská Rally kvůli lesním požárům odvolána Australská rally měla rozhodnout o vítězi značkové klasifikace. Nakonec se však v Austrálii vůbec nezávodilo, kvůli obrovským lesním požárům byla soutěž zrušena.

Ott Tänak & Oleg Gross
Těžká cesta na vrchol Ott Tänak je na absolutním vrcholu své kariéry, což jen potvrzuje zisk titulu mistra světa. Cesta vzhůru však byla plná úskalí, neúspěchů a zklamání. Několikrát ve své kariéře byl jen krůček od ukončení své cesty za snem. Mimo nezlomné píle a cílevědomosti byla v jeho kariéře důležitá postava nenápadného muže v pozadí – Olega Grosse. Je dost možné, že by bez něj letos titul opět skončil ve Francii a Ott Tänak by vše sledoval z pozice strojního zámečníka.

Hyundai se konečně dočkal
Tým Hyundai Motorsport letos vybojoval po dlouhých letech snažení titul mistra světa v hodnocení značek. Korejská automobilka k tomu potřebovala šest sezon, ale historie účasti značky Hyundai v seriálu MS je poněkud delší. První speciál pro nejvyšší kategorii WRC s názvem Hyundai Accent WRC byl představen už před 20 lety na podzim 1999.

Rallye Dakar 2020
Ve znamení velkých změn
Martin Prokop
Tomáš Ouředníček
Po jedenácti letech v Jižní Americe se pro dalších pět (minimálně) přesouvá celý kolotoč se jménem Dakar na Arabský poloostrov. Hostitelem 42. ročníku Rallye Dakar se stává Saudská Arábie.

Africa Eco Race 2020
 Nové tratě, noví závodníci a solitér Tomeček Na začátku ledna 2020 se do Dakaru pod novou značkou pojede už po dvanácté a tratě doznají velkých změn.