Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

První vítězství

22.06.2015 | Autor: Petr Šulčík
První vítězství
Čekání je u konce. Francouzský jezdec Davy Jeanney si připsal první vítězství v rámci světového šampionátu v rallycrossu.

Psal se rok 2010, když se poprvé objevil v mistrovství Evropy. Uběhla dlouhá doba a sympatický Francouz se dočkal svého prvního vítězství. Davy Jeanney vyhrál pátý závod mistrovství světa v německém Buxtehude. Suverénním způsobem za sebou nechal všechny soupeře a stal se prvním francouzským jezdcem, který vyhrál podnik mistrovství světa v rallycrossu. "Od začátku roku jsme auto posunuli o krok kupředu. Během víkendu jsem udělal jedinou chybu. Jinak všechno vycházelo perfektně a jízdu jsem si užíval. Estering sedí mému jezdeckému stylu, což jsem tu dokázal před dvěma lety, kdy jsem skončil druhý. Po pěti letech se mi povedlo vyhrát rallycrossový závod (naposledy zvítězil v roce 2010 v rámci francouzského šampionátu pozn.). Je to skvělý pocit," radoval se v cíli Davy Jeanney. 

Druhým místem si vedení v průběžném pořadí upevnil Petter Solberg. "Jsem ohromen Davyho výkonem. Byl neuvěřitelně rychlý a vítězství si zaslouží. Chtěl jsem vyhrát, ale jsem spokojen i s druhým místem a ziskem bodů. Byl to náročný víkend plný soubojů," uvedl Solberg.

MS 2015 - Německo - Buxtehude

Úspěch týmu Peugeot - Hansen potvrdil třetím místem Timmy Hansen. Švédský jezdec se v sobotu potýkal s technickými problémy a tým pracoval celou noc na jejich odstranění. "Nepředpokládal jsem, že bych mohl skončit na stupních vítězů po sobotních problémech. Ve finále jsem hodně tlačil poté co zajel Johan v posledním kole do joker lapu. Byla to jediná možnost jak se před něj dostat a vyšlo to," řekl Hansen.

MS 2015 - Německo - Buxtehude

Pod stupni vítězů skončil Johan Kristoffersson a pátý byl po vyloučení Andrease Bakkeruda klasifikován jeho týmový kolega Tord Linnerud. Bakkerud byl vyloučen za kontakt právě s Linnerudem ve finálové jízdě. V semifinále skončil po kolizi s Antonem Marklundem Reinis Nitišs. Ve druhém semifinále skončil po tvrdém souboji domácí René Münnich. Loni druhého Mattiase Ekströma trápily celý víkend technické problémy a do semifinále nepostoupil.

Do závodu vůbec nenastoupil Liam Doran. Britský jezdec nestihl technickou přejímku a na start závodu se nemohl postavit. Důvodem bylo zpožděná dodávka několika komponentů vozu Citroën DS3 Super Car poté co se vůz vracel ze závodu X Games v Austinu.

MS 2015 - Německo - Buxtehude

"Francouzské finále" (startovali v něm čtyři jezdci z Francie) evropského šampionátu divize Super Car ovládl Nor Tommy Rustad, který svými časy patřil k nejrychlejším v rámci celkové klasifikace. Vítězstvím se na průběžné třetí místo divize Super 1600 dostal Ulrik Linnemann. Za zmínku stojí druhé místo šestnáctileté Magdy Andersson v divizi Touring Car. Nadějná závodnice nestačila pouze na Fredrika Salstena.

MS 2015 - Německo - Buxtehude

Německý závod byl jedinečnou příležitostí také pro české rallycrossové fanoušky vidět světové rallycrossové jezdce na vlastní oči. Kolem trati se jich sešla celá řada a hlasitým způsobem  dávali vědět komu patří jejich sympatie.