Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

První polovinu MS uzavře Höljes

27.06.2018 | Autor: Petr Šulčík
První polovinu MS uzavře Höljes
Jedním z vrcholů letošní sezony mistrovství světa bude určitě závod ve švédském Höljes. Padne i letos rekordní návštěva?

Mistrovství světa dospělo ke své polovině a šestý letošní závod hostí švédské Höljes. Při pohledu na tabulku šampionátu poslední závod v Norsku nic nezměnil. Čistou výhrou zvýšil své vedení v šampionátu úřadující mistr světa Johan Kristoffersson, který má letos na svém kontě už čtyři vítězství z pěti závodů. S novou evolucí vozů Peugeot 208 WRX by se ve Švédsku měl představit Peugeot. Poslední evoluci dostanou k dispozici Sebastien Loeb a Timmy Hansen. Uvidíme jestli takto změna bude francouzskému týmu stačit. K tradiční patnáctce permanentních účastníků se ve Švédsku přidá Timo Scheider, který se pro tento závod vrací do týmu All-Inkl.com a pojede s vozem Seat Ibiza a Oliver Bennett s mini.

MS 2017 - Švédsko

Ve Švédsku tento rok nestartuje divize Super 1600 a tak bude mít v tomto závodě Česko jen jediného zástupce. V evropském šampionátu divize Supercar pojede opět Aleš Fučík. Český jezdec doufá v lepší výsledek než v předchozích dvou závodech ve Španělsku a Belgii. K největším favoritům patří Renis Nitišs a Anton Marklund. Oba dva si rozdělili vítězství v předchozích závodech sezony. Seznam přihlášených je ovšem plný a na startu by mělo být třicet jezdců této divize. Mezi náhradníky byl také Oliver Solberg, mimochodem vítěz posledních dvou závodů RallyX Nordic (skandinávské mistrovství), ale k poměření s evropskou elitou patrně nedojde. Poslední závod letošní sezony čeká na jezdce divize Touringcar. Silně obsazená je i kategorie RX2, kde je přihlášeno stejně jako v Supercar ERX třicet jezdců.

MS 2018 - Belgie

Seznam přihlášených jezdců - MS 2018 - Švédsko (Höljes)