Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Poslední červnový víkend bude v Sosnové patřit rallycrossu

16.06.2015 | Autor: Petr Šulčík
Poslední červnový víkend bude v Sosnové patřit rallycrossu
Rallycross Challenge Europe 2015 začne na Autodromu v Sosnové u České Lípy.

Global Assistance Racing Aréna v Sosnové u České Lípy bude poslední červnový víkend svědkem mezinárodního závodu RCE - MOGUL Rallycross Challenge Europe, kde se utkají špičkoví evropští rallycrossaři o body této šestidílné série. Diváci se mohou těšit na výkonné speciály kategorie Supercars, která představuje ty nejsilnější rallycrossové vozy. Automobily zde dosahují výkonů nad 500 koňských sil a mají pohon čtyř kol. Pro diváky se jedná o nejatraktivnější podívanou jak na asfaltové, tak na šotolinové části tratě. Nebudou chybět ani závodníci kategorií Super 1600 a Supertouringcars. Ti předvádějí často velmi dramatické souboje kolo na kolo, kde k havárii nebývá daleko.

RCE 2015 - Česko

Autodrom V Sosnové, který je známý z pořádání motokárových i automobilových závodů a na jehož trati už závodili i mistři světa v rally Sebastian Loeb, či Juha Kankkunen, se divákům při Rallycross Challenge Europe otevře už v sobotu 27. června, kdy jsou na odpoledne naplánované volné tréninky jak závodníků RCE, tak domácích závodníků a účastníků FIA – zóny Střední Evropy. Diváci ale během závodního víkendu série RCE uvidí také závod MMČR Rallycross 2015, vložené závody kartcross Mascom Cup 2015 a Czech Trophy Rallycross Historic 2015.

Hlavní, nedělní program nabídne rozjížďky a závody takřka v nepřetržitém sledu od ranních hodin, až do pozdního odpoledne.

08:00 – 08:50 Warm Up (2 kola) – všechny divize

09:00 Začátek první série rozjížděk – RCE + FIA Zóna

10:15 Začátek druhé série rozjížděk – vložený závod

11:00 Začátek druhé série rozjížděk – RCE + FIA Zóna

13:00 Začátek třetí série rozjížděk – vložený závod

13:45 Začátek třetí série rozjížděk – RCE + FIA Zóna

15:30 Semifinále

16:30 Finále

17:30 Vyhlášení výsledků – stupně vítězů na závodišti

Vstupenky na sobotní i nedělní program budou k prodeji na kasách Autodromu sosnová v cenách za 100,- Kč pro sobotní program a za 150,- Kč na nedělní program.

Více informací o Rallycross Europe Challenge se dozvíte na www.rcchallenge.eu a na www.autodrom.cz.

text: Petr Eliáš