Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Podzimní část MS otevře Francie

31.08.2016 | Autor: Petr Šulčík
Podzimní část MS otevře Francie
Ve francouzském Lohéacu bude o víkendu kromě mistrovství světa pokračovat také mistrovství Evropy divize Super 1600.

Osmým závodem z celkových dvanácti bude pokračovat seriál mistrovství světa v rallycrossu. Další boj o světové body uvidí francouzský Lohéac. V přestávce mezi posledním závodem v Kanadě a Francií se nenudili v týmu jednoho z kandidátů na titul. Vůz Pettera Solberga totiž v Kanadě utrpěl velkou ráno do zádní části, když do něj za cílem narazil Anton Marklund. Solbergovi mechanici ovšem všechno dali do pořádku a další souboj mezi Norem a Mattiasem Ekströmem může začít. "Auto bylo po Kanadě hodně poničené. Musím poděkovat jednomu z mých partnerů, Bertelu O. Steenovi, který se ukázal ve výborném světle a lidé z této společnosti spolu s mými mechaniky pracovali ve dne v noci, aby vůz byl pro závod ve Francii připraven. Mohli jsme zapracovat i na některých detailech na šasi, které bychom jinak uprostřed sezony řešit nemohli," popsal Solberg nepříjemnou situaci. Pozadu nebude chtít na domácí trati zůstat ani tým Peugeot Hansen. Zajímavý závod slibuje i forma Bakkeruda nebo Timerzyanova.

MS 2016 - Švédsko

V evropském šamponátu divize Super 1600 se na nejrychlejší jezdce jako každoročně budou chtít vytáhnout ti domácí. O nejvyšší příčky by rádi usilovali také čtyři čeští závodníci. Vedle Ondřeje Smetany a Pavla Vimmera se opět představí Václav Veverka a Josef Šusta.

Seznam přihlášených jezdců - Francie - Lohéac 2016