Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Po týdnu do Belgie

11.05.2017 | Autor: Petr Šulčík
Po týdnu do Belgie
Hned o tomto víkendu se světový šampionát přesune z Německa do Belgie. Pokračuje také mistrovství Evropy divizí Super1600 a Touringcar.

Náročný květnový program světového šampionátu v rallycrossu pokračuje už o tomto víkendu v belgickém Mettetu. Po závodě na Hockenheimu vzniká jediná otázka. Dokáže letos poprvé někdo porazit Mattiase Ekströma? Švéd zvítězil ve třech předchozích závodech a v Mettetu bude obhajovat loňské prvenství. Belgie bývá nevyzpytatelná svým počasím, takže se můžeme dočkat zajímavých výsledků. Světovou špičku doplní v Belgii Francois Duval s vozem Peugeot 208 týmu Albatec Racing nebo domácí Michael De Keersmaecker.

MS 2017 - Portugalsko

Pokračuje také evropský šampionát divizí Super1600 a Touringcar a porpvé se letos utkají jezdci kategorie RX2 (RX Lites). V šestnáctistovkách zvítězil v Portugalsku po velkém boji Ulrik Linnemann. Divizi Touringcar vyhrál v Barceloně Phlip Gehrman. Do Belgie míří také šest českých zástupců. Pětici Smetana, Vimmer, Kučera, Veverka a Šusta v Super1600 doplní v divizi Touringcar Roman Častoral, který po dlouhé době pojede s vozem Opel Corsa RWD. Přímý přenos ze závodu začne na programu Nova Sport 1 v neděli ve 14.00. Závodní program začíná v Belgii už v pátek odpoledne, na jezdce divizí Super1600 a Touringcar čeká první kvalifikace.

Seznam přihlášených jezdců - MS 2017 - Belgie (Mettet)