Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Petter Solberg po prvním testu s VW

27.01.2017 | Autor: Petr Šulčík
Petter Solberg po prvním testu s VW
Ve francouzském Lohéacu proběhl první test Solberga s Kristofferssonem ve vozech VW Polo Supercar.

Dvojnásobný mistr světa v rallycrossu Petter Solberg spolu se svým novým týmovým kolegou Johanem Kristofferssonem absolvovali první jízdy s vozy VW Polo, se kterými pojedou v této sezoně. "Šlo pouze o první menší test, abychom věděli, jakým směrem se ubírat. Další testy budou pokračovat v následujících měsících," řekl Petter Solberg.

Vozy VW Polo by měly být připravovány přímo v německém Hannoveru, kde sídlí Volkswagen Motorsport. Test proběhl ovšem ještě ve starších autech, která už byla nasazena v loňské sezoně. S několika změnami. Nor prozradil, že auto má příčně namontovaný motor. Loni se ve volkswagenech používaly podélně namontované motory, stejným způsobem měl namontovaný motor i Solberg ve své DS3.

MS 2016 - Španělsko

Příčná orientace souvisí s novými technologiemi Volkswagenu a  více se podobá vozům pro běžný provoz. "Samozřejmě dojde k i dalším změnám. Jde jen o to se adaptovat na správný styl jízdy. S tím nemám problém. Čeká nás hodně práce v otázce rozložení hmotnosti, setrvačnosti a těžiště vozu," prozradil Solberg, který si chválí také týmového kolegu Johana Kristofferssona. "Tvoříme silný tým!"

Video z testu si můžete prohlédnout na facebookovém profilu rallycross.cz

zdroj: Autosport.com