Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Petter Solberg: "Nejtěžší sezona přede mnou!"

6.04.2016 | Autor: Petr Šulčík
Petter Solberg: "Nejtěžší sezona přede mnou!"
Petter Solberg má před sebou jednu z nejtěžších sezón a výzev ve své dosavadní kariéře. Nor bude útočit na třetí titul.

V dvou sezonách rallycrossového světového šampionátu získal dva tituly. Nikdo jiný se nemůže pochlubit přívlastkem rallycrossový mistr světa. Norský jezdec Petter Solberg stojí před další výzvou. V cestě za ziskem třetího titulu mu kromě tradičních soupeřů z minulých sezon přibudou další. Navíc za volant peugeotu usedne rival největší - Sebastien Loeb.

MS 2015 - Švédsko

"Na začátek sezony jsem připraven velmi dlouhou dobu. Pracovali jsme celou zimu a jsem potěšen z toho, co jsme dokázali dostat z auta," řekl na úvod Solberg. "Zapracovali jsme na všech částech a při testech jsme zaznamenali velký progres," pokračoval. Do šampionátu přicházejí další nové tváře. Konkurence neustále roste. "Pro sport je to samozřejmě jen dobře. IMG se daří oslovovat další televizní stanice. Je dobré vidět do kolika zemí je rallycross přenášen a vysílán," uvedl norský jezdec.

MS 2015 - Belgie

Tým PSRX se nyní nachází v klíčovém období. "Stále fungujeme jako soukromý tým, nejsme podporováni žádnou továrnou. Snažíme se bojovat vlastními silami. Už vzhlížíme dál než na tuto sezonu a pro rok 2017 se pro PSRX otevírají další možnosti vývoje," pokračoval Solberg. "Teď je pro nás hlavní priorita číslo jedna na dveřích mého auta. Do sezony 2015 jsem měl velmi dobrý start, v úvodu se mi podařilo získat mnoho bodů a ve druhé půlce jsem mohl přizpůsobit strategii zisku titulu. Když bojujete o vítězství ve druhé polovině sezony, přináší to sebou mnohem více tlaku. A tak to nechceme," prohlásil Petter Solberg.

Konkurenti

"Tento rok to bude těžké. Je to vždycky těžké, ale tento rok obzvlášť. Je tu mnohem víc jezdců, kteří disponují výbornými vozy. Jen když vidím ta jména. Sebastien, Ken, Niclas. Ale jsou tu i ty další - Timmy, Reinis, Andreas nebo Mattias. A zapomenout nemůžu ani na ty ostatní. Vypadá to že mluvím o celém startovním poli. Ale to ukazuje sílu šampionátu. Navíc všichni mají hodně zkušeností. Když se podívám na Peugeot, Ford a Audi - to jsou týmy s velkým rozpočtem v zádech. A my se budeme snažit jich za každou cenu držet."

MS 2015 - Portugalsko

Kalendář

"Jsou tu tři hlavní změny. Turecko a Itálie jsou pryč, nově se pojede v Lotyšsku. V Itálii jsem v posledních dvou letech byl na stupních vítězů, Turecko pro mě nedopadlo podle představ. Lotyšsko je dobrá volba. Hodně lidí zde fandí rallycrossu a rally a nejen kvůli Reinisi Nitišsovi. Když mám vybrat oblíbenou trať, neví jestli to mohu říct, je to Švédsko. Atmosféra uprostřed léta je jedinečná. Pak je tady můj domácí závod v Norsku. Pro počet diváků je ohromující Francie. Lydden Hill je zase velmi pěkný okruh...."

Loňská sezona

Úvod sezony byl perfektní. Petter neskončil hůře jak druhý až do úvodu července ve Švédsku. Dvě výhry a tři druhá místa v prvních pěti závodech znamenaly rozhodující bodový základ pro obhajobu titulu. Po nepříliš podařeném létě, přišla výhra v Barceloně a obhajobu si zajistil třetími místy v Itálii a Argentině. 

MS 2015 - Argentina

Předsezónní data

Vývojové testy: 3 (Francie, Německo, Portugalsko)
Najeté kilometry: 289
Závěrečný test: Lousada, Portugalsko (11.-12.4. 2016)

Tým zachoval šasi Citroën z loňské sezony, ale motor, převodovka a tlumiče prošly přes zimu řadou změn. Tým PSRX, který má základnu ve švédském Torsby, který úspěšně završil loňskou sezonu ziskem titulu, ukáže poprvé produkt své mimosezónní práce příští týden na prvním závodě kalendáře v portugalském Montalegre.

text: Per Espen Lochen / PR PSRX