Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Petter Solberg: "Moje srdce řeklo rallycross!"

31.01.2013 | Autor: Petr Šulčík
Petter Solberg: "Moje srdce řeklo rallycross!"
Norský "showman" se vrací tam, kde svojí kariéru začínal.

Petter Solberg nastoupí do sezony 2013 se svým vlastním týmem a vozem Citroën DS3. "Od konce minulého roku jsem dostával mnoho zajímavých nabídek z oblasti motorsportu. Rozhodl jsem se pro rallycross. Mé srdce mě táhne tam, kde jsem začínal. Je to návrat ke kořenům. Uvidíme jak se podaří společnosti IMG uvést do praxe jejich plány. Láká mě také akce, které si v rallycrossu užiji dost a dost. Kde jinde mezi sebou bojuje tolik jezdců. Rád bych se ještě jednou ve své kariéře stal mistrem," řekl norský jezdec.

Plánovaná je účast jak v evropském mistrovství, americkém Global rallycross championship, tak i v rámci X Games. "Evropský šampionát to je velká tradice. V Spojených státech zase závodí plno zajímavých osobností motorsportu jako Ken Block nebo Travis Pastrana. Těším se, až se s nimi setkám a utkáme se v jednotlivých podnicích."

Na přípravě vozu Citroën DS3 bude Solbergův tým spolupracovat se známým Švédem Ingvarem Gunnarssonem. "Šasi bude pocházet od něj. Motor pro nás připraví Julian Godfrey. Základnou týmu jsou dílny ve švédském Torsby. Čeká nás mnoho práce, ale doufám, že na první závod budeme připraveni. Zpět se vrátili někteří partneři, se kterými jsem spolupracoval v roce 2011, kdy jsem s Citroënem DS3 WRC jezdil mistrovství světa v rally," prozradil Solberg.

Rallycrossem plány bývalého rallyového mistra světa nekončí. Rád by se zúčastnil také čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans nebo slavného závodu do vrchu Pikes Peak, kde se měl ukázat už před dvěma lety.

zdroj: iRally