Petter Solberg je mistrem světa!

28.09.2014 | Autor: Petr Šulčík
Norský jezdec je prvním mistrem světa v rallycrossu. Titul mistrů Evropy v ostatních divizích získali Larsson, Zagumennov a Lundh. Vítězství v divizi Super Car si připsal Hansen, v Super 1600 Misyulya a v Touring Car Braten.

Po startu finále divize Super Car šly do vedení oba vozy týmu Peugeot - Hansen v pořadí Hansen - Timerzyanov, následoval Petter Solberg. Ruského jezdce postihl defekt, finále v úvodu skončilo také pro Kristofferssona a Bakkeruda. Solberg klesl na třetí místo po problémech s podvozkem svého vozu (podobný problém ho postihl také v Belgii). Na druhé místo se tak dostal Richard Göransson, pro kterého to byl první závod v této divizi. Solberg si třetím místem zajistil titul světového šampiona. V rámci evropského šampoinátu divize Super Car si sedmým místem po rozjížďkách zajistil titul mistra Evropy Švéd Robin Larsson. Pavel Koutný skončil v Itálii celkově na sedmadvacátém místě.

MS 2014 - Itálie

Divizi Super 1600 ovládl Nikita Misyulya před Janisem Baumanisem a Krisztiánem Szabem, jenž startoval s vozem Škoda Fabia, který pro něj připravil český tým CB motorsport. Nepopulární čtvrté místo obsadil český jezdec Ondřej Smetana, který se do finálové jízdy probojoval po druhé příčce v semifinále. V konečném pořadí šampionátu skončil na výborném pátém místě. Na pátém místě závod dokončil Sergej Zagumennov, který se stal mistrem Evropy této divize pro rok 2014. Pavel Vimmer se z devátého místa probojoval do semifinále, kde skončil na páté pozici.

V divizi Touring Car vyhrál Anders Braten před Filipem Baelusem a Torleifem Lonou. Čtvrtý Daniel Lundh získal titul mistra Evropy. Kategorii RX Lites vyhrál Daniel Holten před Kevinem Erikssonem a Kevinem Hansenem. Kevin Eriksson je vítězem této kategorie pro tuto sezonu.