Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Pavel Koutný v Sedlčanech s Kartcrossem

25.06.2010 | Autor: Petr Šulčík
Pavel Koutný v Sedlčanech s Kartcrossem
Před nějakou dobou jsme Vám přinesli informaci, že Pavel Koutný bude v Sedlčanech startovat s Kartcrossem. Nyní jsme pro Vás připravili rozhovor.

Pavle, pokud se podíváme do startovní listiny, tak ses do závodu přihlásil s Kartcrossem. Jak se jezdec divize 1 k této novince letošního roku vůbec dostane?

Můj týmový kolega, Roman Zwiefelhofer si pořídil tuto hračku a jelikož se situace nakonec vyvinula tak, že Roman bude startovat se Subaru, tak jsem se rozhodl pro zpestření sezóny startovat v Kartcrossu.

To znamená, že Romana uvidíme i jako jezdce Kartcrossu?

Ano, určitě se na něj v některém ze závodů můžete těšit.

 

MMČR - Sosnová

 

Pavle, teď zpět k tobě. V D1 jsi zvyklý na 4x4. Řídil jsi někdy v životě zadokolku? Pokud ano, kdy to bylo na posledy?

Určitě nějaké zkušenosti mám. Před 10ti lety jsem pilotoval Ford Siera Cosworth a ještě předtím Škoda  130RS. Už je to ale dávno a moje návyky jsou teď na 4x4. Uvidíme, jak se rozpomenu.

A v Sedlčanech tedy bude tvoje premiéra s Kartcross, nebo jsi byl někde testovat?

Testovat jsme byli a shodou okolností právě tento týden v Sedlčanech. Objel jsem si pár kol a musím říct, že to je fakt zábava. Je to perfektní svezení. Roman Kalvoda, který tuto novinku přinesl na české tratě, bude pro mne ještě trochu upravovat Kartcross po mechanické stránce, ale jinak opravdu super.  Taky mi dával rady, že vše co mám naučené ze čtyřkolky, musím zapomenout! Žádné přidávání plynu, když se „kára“ přetáčí. :o)

No a samozřejmě otázka na nadcházející závod MMČR. Jedeš do Sedlčan zvítězit, nebo se bavit?

Jedeme se hlavně pobavit a zpestřit si sezónu. Pokud bude bedna, tak se však samozřejmě zlobit nebudeme. :o)

 

MMČR - Sosnová