Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Opět Timerzyanov

4.06.2012 | Autor: Petr Šulčík
Opět Timerzyanov
Timur Timerzyanov získal své druhé letošní vítězství. Spolu s ním se radovali Bakkerud a Tohill. V divizi Super 1600 byl Jaroslav Vančík sedmý, v TouringCars stejně jako před týdnem Roman Častoral třetí.

Okruh v maďarském Nyírádu se do kalendáře mistrovství Evropy vrátil po jednoroční pauze. Stejně jako minulý víkend v Rakousku zvítězil v divizi SuperCars Timur Timerzyanov, který se posunul do čela průběžného pořadí mistrovství Evropy. V divizi Super 1600 byl nejrychlejší Andreas Bakkerud a v divizi TouringCars Derek Tohill.

Super 1600

Podobně jako před týdnem patřila po celý víkend k nejrychlejším opět trojice Bakkerud, Linnemann a Skorupski. Čeští jezdci se od začátku chtěli pohybovat mezi nejrychlejšími. Nejlépe se vedlo Jaroslavu Vančíkovi a Zdeňku Čermákovi. Hned do úvodní rozjíždky se kvůli poruše starteru nepodařilo odjet Jaroslavu Kalnému. Smůlu měl tak Jan Skála, kterému ve třetí rozjížďce vypověděl službu motor. Do finále se nepodíval ani Pavel Vimmer. Na startu finále C stáli čtyři čeští zástupci. V první řadě Stanislav Šusta, za ním Veverka a Smetana a v poslední řadě Kalný. Jan Skála už do finále nastoupit nemohl. Postoupit se podařilo Ondřeji Smetanovi. Do finále B dobře odstartoval Jaroslav Vančík a výhrou si zajistil účast v A finále. Čermák skončil v tomto finále pátý, Smetanu zastavila porucha. Finále A bylo od začátku napínavé. Po boji ho pro sebe rozhodl Bakkerud, i když po svém průjezdu joker lapem byl Linnemann hodně blízko k tomu, aby se před něj dostal. Třetí skončil s mírným odstupem Skorupski. Vančík nakonec dojel sedmý. 

ME 2012 - Maďarsko

 

SuperCars
Startovní listina byla podobně početná jako před týdnem. Zpět byl Američan Tanner Foust který patřil k největším favoritům. Pavla Koutného v první rozjížďce vystrčil Hedström, český jezdec tak víkend nezačal dobře. Nakonec se kvalifikoval do první řady finále C, ovšem po startu do něj zezadu najel Mózer a poslal ho do svodidel. I z Maďarska tak odjíždí Koutný bez bodů. Do B finále postoupil Hedström a domácí Harsanyi, který jízdu sotva dojel. Finále B nabídlo drama. Postoupit se povedlo Jeanneymu a Lindefjellovi, několik soubojů předvedli Bermingrud, Walfridson a Hedström. Do první řady A finále se postavili Foust, Timerzyanov a De Keersmaecker. Ruský jezdec neodstartoval příliš dobře, dokázal ovšem v první zatáčce být na prvním místě. Foust se protáhl před Jeanneyho, kterému jízda opět nevyšla a skončil pátý. Timerzyanov lehce chyboval při průjezdu joker lapem, podařilo se mu ale první místo při výjezdu udržet. Na třetí místě skončil Mats Lysen, pro kterého je to výborný výsledek poté, co mu v sobotu v první rozjížďce málem shořelo auto. Smůlu měl Keersmaecker, do kterého vrazil pomalu jedoucí Lindefjell.  Liam Doran po souboji s Hvaalem ošklivě narazil do betonových svodidel a byl převezen do nemocnice. Měl by však být v pořádku.
SuperCars

Startovní listina byla podobně početná jako před týdnem. Zpět byl Američan Tanner Foust který patřil k největším favoritům. Pavla Koutného v první rozjížďce vystrčil Hedström a český jezdec tak víkend nezačal dobře. Nakonec se kvalifikoval do první řady finále C, po startu do něj však zezadu najel Mózer a poslal ho do svodidel. 
 
ME 2012 - Maďarsko
 
Do B finále postoupil Hedström a domácí Harsanyi, který jízdu sotva dojel. Finále B nabídlo drama. Postoupit se povedlo Jeanneymu a Lindefjellovi, několik soubojů předvedli Bermingrud, Walfridson a Hedström. Do první řady A finále se postavili Foust, Timerzyanov a De Keersmaecker. Ruský jezdec neodstartoval příliš dobře, dokázal ovšem v první zatáčce být na prvním místě. Foust se protáhl před Jeanneyho, kterému jízda opět nevyšla a skončil pátý. Timerzyanov lehce chyboval při průjezdu joker lapem, podařilo se mu ale první místo při výjezdu udržet. Na třetí místě skončil Mats Lysen, pro kterého je to výborný výsledek poté, co mu v sobotu v první rozjížďce málem shořelo auto. Smůlu měl Keersmaecker, do kterého vrazil pomalu jedoucí Lindefjell. Liam Doran po souboji s Hvaalem ošklivě narazil do betonových svodidel a byl převezen do nemocnice. Měl by však být v pořádku.
 
ME 2012 - Maďarsko
 
TouringCars
V Maďarsku závodilo jedenáct aut této divize. Do finále se kvalifikovalo pouze osm. Vítěz minulého závodu Robin Larsson kvůli problémům s vozem nedokončil dvě rozjíždky a ve finále nemohl startovat. Skvěle odstartoval Tohill, který byl po celý víkend nejrychlejší. O druhé místo svedl souboj český jedec Roman Častoral s Antonem Marklundem. Po výjezdu norského jezdce s joker lapu se Častoral na chvilku dostal na druhé místo, Marklund však měl větší rychlost a českého jezdce předjel zpět.
TouringCars

V Maďarsku závodilo jedenáct aut této divize. Do finále se kvalifikovalo pouze osm. Vítěz minulého závodu Robin Larsson kvůli problémům s vozem nedokončil dvě rozjíždky a ve finále nemohl startovat. Skvěle odstartoval Tohill, který byl po celý víkend nejrychlejší. O druhé místo svedl souboj český jedec Roman Častoral s Antonem Marklundem. Po výjezdu norského jezdce s joker lapu se Častoral na chvilku dostal na druhé místo, Marklund však měl větší rychlost a českého jezdce předjel zpět.
 
Ohlasy českých jezdců:
 
Pavel Koutný:
"Pro mě dopadl závod špatně. Myslím si, že by konečně už někdo začít něco řešit. Není přece normální, když vás někdo zezadu vystrčí a nic se neděje. Z výsledku jsem zklamaný."
 
Jaroslav Vančík:
"Krásné závody, jsem spokojený. Nyírád je trať podle mých představ, první okruh který se mi hodně líbil. Auto fungovalo bez problémů."
 
Ondřej Smetana:
"I přes to, že se nám celý víkend moc nedařilo, tak se nám povedlo C finále. Chtěl jsem porazit pár jezdců také v "béčku", ale přestalo nám jet auto. Nevím co se stalo. Pravděpodobně šlo o závadu na dobíjení."
 
Jaroslav Kalný:
"Začalo to hned v sobotu. Před první rozjížďkou jsem chtěl nastartovat a nic. A v tomto rozpoložení jsem pokračoval celý závod. Nedařily se mi vůbec starty a od toho se všechno odvíjelo."
 
Václav Veverka:
"Závody probíhaly bez větších technických problémů. Celý víkend jsem hledal správný rytmus.Ve třetí rozjížďce to už vypadalo nadějně, ale ve finále jsem zvolil špatnou taktiku a tím jsem si zkazil postup."
 
ME 2012 - Maďarsko
 
Jan Skála:
"Těžko můžu něco hodnotit, když nám ve třetí rozjížďce padnul motor. Ani před tím to však nebyla žádná sláva. Ve druhé rozjížďce jsem měl po startu kolizi, musel jsem se vyhýbat, takže čas byl špatný. Představoval jsem si to trochu líp, doufal jsem, že alespoň přijedeme domů s celým motorem. Momentálně nevím, jestli budeme schopni nastoupit v dalších závodech."
 
Roman Častoral:
"Pro mě to byl špičkový závod, jsem spokojený. Auto fungovalo bez problémů. Ve finále měl Marklund na výjezdu z jokeru větší rychlost, vím o jedné chybě na konci prvního kola. Kdybych jí neudělal, možná by to dopadlo ještě lépe."