Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Oficiální představení tratě v Lotyšsku

21.07.2016 | Autor: Petr Šulčík
Oficiální představení tratě v Lotyšsku
Za účasti vládních představitelů byl dnes oficiálně představen nový okruh v lotyšské Rize. Závod mistrovství světa je zde na programu na podzim.

Za účasti předních vládních představitelů Lotyšska a jezdců Reinise Nitišse a Janis Baumanise byla dnes oficiálně představena trať Bikernieki nedaleko lotyšské metropole Rigy. Závodit v rámci světového šampionátu v rallycross se zde bude v termínu od prvního do druhého října tohoto roku. Závod bude také posledním závodem mistrovství Evropy pro divizi Supercar a předposledním divize Touringcar.

MS 2016 - Lotyšsko

Trať byla v komplexu Bikernieki vybudována k padesátiletému výročí tohoto okruhu. Rallycrossová verze okruhu měří 1294 metrů, z toho šedesát procent tvoří asfalt. Na jezdce čekají tři skoky, ten největší z nich je v šotolinové části, zbylá dva jsou paralelně vedle sebe, jeden v joker lapu, druhý na normální trati. První závod se zde pojede už tento víkend, kdy zde změří síly jezdci v rámci mistrovství Zóny severní Evropy.

MS 2016 - Lotyšsko

"S budováním rallycrossové trati je spojeno několik událostí. Trať byla zkonstruována v rekordně krátké době pouhých pěti měsíců a je jednou z nejbezpečnějších na světě.V průběhu závodu mistrovství světa budeme soupeřit o fanoušky s velkým rockovým koncertem, který se zde uskuteční. Chceme ukázat to nejlepší," uvedl ředitel Andris Lukstinš společnosti CSDD, která stojí za uspořádáním tohoto podniku.

MS 2016 - Lotyšsko