Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Nový rallycrosový pohár

27.12.2016 | Autor: Petr Šulčík
Nový rallycrosový pohár
Společnost ARTFordSport Plzeň přichází přichází s možností nového rallycrossového poháru pro sezonu 2017.

Rallycross je kontaktní motoristická disciplína, která zažívá v posledních letech zajímavý vývoj. Od závodění soukromníků v rámci evropských klasických tratí se přešlo až k továrním týmům, které připravují svoje až šesti set koňové speciály do divize Supercar pro mistrovství světa. Stále častěji se také závodí na tratích, které jsou upraveny na velkých okruhových autodromech. Rozpočty těchto „továrních“ týmů směřují až do desítek milionů korun, závody na rallycrossových-okruhových tratích nabízí také větší rychlosti. Přesto všechno je rallycross stále motoristická disciplína, kde lze závodit i s cenově dostupnější technikou a za přijatelný rozpočet. Právě takovou novou nabídkou pro všechny zájemce o rallycross je v rámci Zony Střední Evropy seriál RX - FiestaCup 2017.

RX - FiestaCup 2017

Základem pro nově vypsaný seriál RX - FiestaCup 2017 budou speciály Ford Fiesta 1.6R1. Jedná se o pět shodných speciálů,které jsou postaveny dle předpisů FIA. Seriál bude zahrnovat minimálně pět vybraných podniků /viz.kalendář uvedený níže/, šestý v maďarském Nyirádu čeká na potvrzení svého termínu v kalendáři. S ohledem na plánovanou účast jezdců z Čech, Rakouska a Slovenska, byly vybrány jen podniky, které budou součástí RX-FIA CEZ . V rámci závodních víkendů se jezdci se speciály Ford Fiesta představí dvakrát na slovenském Slovakiaringu, jednou v Sedlčanech a dvakrát v Rakousku /Fuglau a Greinbach/. Otazník je zatím nad závodem v maďarském Nyirádu, který zatím není potvrzen. Seriál RX - FiestaCup bude startovat ve třídě Super 1600, ale hodnocen bude samostatně. Pro celkové hodnocení budou započteny 4 nejlepší výsledky z pěti odjetých akcí (v případě šesti odjetých podniků bude započteno pět nejlepších výsledků). Vítěz seriálu RX - FiestaCup 2017 se pak může těšit na účast na akci Autoshow Slovakiaring 10-11.11. 2017 se speciálem Ford Fiesta S1600 !

Kalendář RX - FiestaCup 2017 
25.-26.03. Slovakiaring
13.-14.05. Sedlčany
12.-13.08. Fuglau
26.-27.08. Greinbach
21.-22.10. Slovakiaring
07.-08.10. Nyirád /zatím nepotvrzeno/

Technická specifikace Ford Fiesta 1.6R1: Motor: 1.6 16V Zetec, 1598ccm Ti-VCT, 4válce v řadě DOHC s variabilním časováním ventilů, ECU programkit M-sport, Výkon: 140Ps při 5.600ot.min, Točivý moment 158N.m při 4.250ot.min (pro 100 okt.palivo), Převodovka-QUAIFE -5.stupňová manuální/krátká, Zavěšení-HP Sporting s pevným nastavením, Výfuk-svody+výfuk R2 kit , Hydraulická ruční brzda, Airbox+filtr M-Sport Kit, Hmotnost-930kg, Kola-EvoCORSE nebo Sparco 15“, Standartní bezpečnostní výbava-bezpečnostní rám dle př.J, sedačky BiMarco, pásy Schroth,hasící systém LifeLine

RX - FiestaCup 2017

Organizátorem seriálu RX - FiestaCup 2017 je ARTFordSPORT Plzeň. Promotér bude zajištovan kompletní pronájem závodních speciálů Ford Fiesta 1.6R1 na celou sezonu. V rámci ceny za pronájem bude zajištěný kompletní servis před akcí a přímo na závodě, doprava, servisní stany, servisní zázemí a servisní vozidla, komplet pneu, benzín a náplně. Pro účast v seriálu Rx-FiestaCUP 2017 musí mít jezdec minimálně národní licenci. Pro zájemce o start v tomto novém seriálu je pak připraven i jeden „závodní test“,který se bude konat na Autodromu Sosnová v termínu 4.3.2017.

V případě dotazů na podmínky startu v seriálu je možné psát své dotazy na email:
info@fiestacup.cz